INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je čtvrtek 30. června 2022 a svátek má Šárka 24°C | Zítra Jaroslava 31°C
CS EN DE

Turnaj přípravek v Hošťálkové

21. února 2016 | Fotbalisti

Nadpis článku

V předposledním únorovém víkendu podstoupila obě dvě družstva naší mladší přípravky ve sportovní hale v Hošťálkové konfrontaci se svými vrstevníky.

V sobotu 20. 2. pořádala Hošťálková turnaj pro ročníky 07 a mladší. Po úvodních dvou prospaných zápasech s vítězným Baťovem a třetími Kateřinicemi (0:6 a 0:4) to vypadalo na ručník. Ve třetím zápase proti nakonec druhé Jablůnce nastalo zlepšení – prohra těsně 1:2. Solidní výkony proti Val. Polance a Ratajím (2:0 a 5:0) kluci bohužel nepotvrdili v utkání proti domácím. Ve vyrovnaném zápase rozhodla lepší střelecká pohotovost soupeře, který zvítězil 3:1. V konečném účtování jsme skončili na 5. místě, když naše branky stříleli – Vašek Macháček 6, Kubík Hastík 2 a Jirka Zubíček 1.

Hned v neděli 21. 2. se naši nejmladší (ročníky 2008 a mladší) poměřili se sedmi dalšími soupeři na turnaji, který jsme v hale v Hošťálkové pořádali my. Turnaj to byl trochu jiný, než bývá zvykem. Všechna zúčastněná družstva totiž skončila na prvním místě, každý hráč dostal zlatou medaili, družstvo pohár a plnou tašku dobrot. Za tyto dobroty bychom rádi poděkovali paní Sušňové a Uhrínové, které s námi v tomto směru ochotně spolupracují. Družstva sice hrála o body za vítězství, ale nejdůležitější bylo, aby se všichni, i ti nejmenší, zapojili do hry bez ohledu na výsledek. Bohužel některé týmy nepo- chopily tuto myšlenku a přijely se staršími kluky.

Z celkového pohledu lze říci, že nejkompaktnějším a nejfotbalovějším mužstvem byl tým FC Vsetín pracující s ročníkem 08, doplněný několika hochy ročníku 09. Velmi sympaticky působily týmy Kateřinic, Zašové a Val. Meziříčí “B”, na kterých bylo vidět dobré trenérské vedení podepřené zapálenými a věčně povzbuzujícími rodiči. Nesmím zapomenout na benjamínky z Hošťálkové, kteří byli ze všech nejmenší, a přesto bojovali ze všech sil bez ohledu na to, co ukazovala výsledková tabule. A naši kluci? Tři vítězství, jedna remíza a tři porážky zhruba odpovídaly tomu, co jsme očekávali. S realitou přechodu z naší tělocvičny na větší plochu se ne všem našim hráčům dařilo rychle vyrovnat. Tým střelecky táhl Adam Hynek s 8 brankami zdatně podpořený Kubou Hastíkem se 4 góly a třígólovým Adamem Žabčíkem. Ne že by se ostatní kluci nedostávali do brankových šancí, ale zatím se jim nějak nepodařilo dopravit míč do soupeřovy svatyně. Ale to přijde.

Zde musíme poděkovat paní Sušňové a Uhrínové za sladké odměny pro jednotlivá družstva. Díky nasazení paní Žabčíkové, Adámkové a celé rodiny Hastíkovy výborně fungoval bufet, všechny zápasy dobře odpískali Lukáš Fojtík, Dan Černík a Ondra Daňa a velkou pochvalu zaslouží časoměřičky a zapisovatelky paní Hollá a Růžičková za perfektní organizační práci, díky níž měl turnaj bezproblémový průběh.

Celkově se turnaj setkal s kladným ohlasem zúčastněných týmů, většina se již teď přihlásila na příští ročník.

Starší přípravka

Starší přípravka se zúčastnila několika turnajů, kde končila se střídavými úspěchy, ale jako trenér jsem s turnaji spokojen. Paradoxem zimní přípravy je, že mám moc kluků – 16, a tím i nevyhovující podmínky v místní sokolovně. Přeji klukům hodně úspěchů v jarní sezóně. Trenér Petr Nogol

Dorost

Dorost hrající krajskou soutěž stále vede trenérská dvojice Konvičný Adam a Olšák Stanislav. K dispozici mají kádr, který opustili dva hostující hráči z Hošťálkové a který byl doplněn o hráče vsetínského hokejového klubu. Ti za náš tým hráli již v minulých sezónách. První zápas v jarní části se odehraje na domácím hřišti v sobotu 2. 4. ve 12.30 hod s Valašskou Polankou.

Mužstvo “B”

Hráči trénují jen velmi omezeně dle svých potřeb s “A” týmem. Přípravné zápasy mužstvo zatím nehrálo, ale někteří hráči doplňují “A” mužstvo v přípravných zápasech v rámci turnaje ve Vsetíně.

Mužstvo “A”

Zimní příprava byla zahájena v polovině ledna v místních podmínkách. Kádr mužstva nedoznal změn. V rámci přípravy se hrál turnaj FASTAV CUP s těmito výsledky: 1x výhra, 1x remíza a 3x prohra. Mužstvo trénuje 3x týdně – účast cca 70 %. První mistrovské utkání bude sehráno 3. 4. 2016.

Za TJ Sokol Ratiboř
Jaroslav Žabčík a Karel Stančík

 

Fotogalerie 30 fotek

+24

Sledujte nás i na sociálních sítích