INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 24. dubna 2024 a svátek má Jiří 4°C | Zítra Marek 9°C
CS EN DE

Hokejisti

-
Informace

Hokejisti

Nadpis článku

Počátkem roku 2017

byla pro ratibořské sportovní nadšence výjimečná zima. Teploty klesly hluboko pod bod mrazu a nás kluky, kteří se od dětství pravidelně scházíme na místním hřišti a hrajeme hokejbal, to znovu táhlo také k místnímu rybníku v Červených. Tam jsme v 90. letech trávili většinu zimních dnů, zběsile se naháněli za pukem a snažili se napodobit vsetínské hokejisty v době jejich největší slávy. Všem se vybavily ty společné dny strávené hokejem, a tak jsme se po dlouhých letech potkali a znovu si zahráli. Nejprve jsme však museli část zasněženého rybníku odklidit a vytvořit si tak dostatečně velké hřiště. Každý z nás si naštěstí přivezl i lopatu a přidal ruku k dílu. Díky tomu jsme byli brzy hotovi. Zbývalo už jen rozhodit hokejky na dvě strany a z největších bot vytvořit branky. Puk padá mezi hokejky a my znovu bojujeme jako před 20 lety.

V prosinci roku 2017

dostal ratibořský rodák Stanislav Strbačka úžasný nápad a pronajal nám ledovou plochu na zimním stadionu Na Lapači. Tam jsme se po roce opět setkali a hráli jako tehdy na rybníce, bez výstroje. Akce měla velký úspěch, všichni se skvěle bavili. Díky tomu jsme začali hrát pravidelně a někdy i několikrát týdně.

Únor 2018

v této době byl stadion Na Lapači mimořádně vytížen a my jsme byli nuceni přesunout se do nedalekého Valašského Meziříčí. Tam jsme hrávali každou neděli, vždy ráno v 6.00 hod. Po ukončení sezóny a po rozpuštění ledu na valašských stationech jsme sehráli ještě tři přátelská utkání v Kroměříži s amatérským klubem ze Zlína. To bylo poprvé, kdy jsme změřili síly s někým jiným, než se sousedem nebo kamarádem z dětství. Byl to krutý návrat do reality a všichni jsme věděli, že je co zlepšovat. Ukončení sezóny  2017/2018 proběhlo v Kateřinicích v místní hospodě Na Hřišti. Během nekonečných diskuzí o sportovních výkonech došla řeč také na jednotné dresy, ve kterých jsme se chtěli v dalším roce prezentovat. 

Letní příprava byla zahájena v červnu 2018

a to dvěma meziná-rodními utkáními ve slovenském Trenčíně s místními hokejovými nadšenci. Oba dva zápasy jsme vyhráli. Srpen byl ve znamení velkých změn. Se Vsetínskou sportovní a.s. jsme se domluvili na spolupráci a podepsali smlouvu na celoroční pronájmu ledové plochy. Smlouva nám zajišťovala rezervaci ledu, a to vždy na neděli, od září 2018 do dubna 2019. Během tohoto období jsme absolvovali několik tréninků pod vedením Tomáše Žabčíka, bývalého hráče VHK Vsetín, který zdokonalil naše dovednosti. Ukončení sezóny 2018/2019 proběhlo v hospodě U Pilčíka, kde bylo jednoznačně odhlasováno přihlášení do AHL (Amatérská hokejová liga) ve Valašském Meziříčí. Pro tuto příležitost byla vyrobena i druhá sada dresů s krycím názvem AHL.

Nové klubové barvy byly následně pokřtěny dalším vítězným zápasem v Trenčíně, který byl součástí letní přípravy na sezónu 2019/2020. V té době jsme byli na ledě už 2x týdně a trénovali jsme i mimo led. Připravovali jsme také registraci spolku a od září 2019 jsme oficiálně vedeni jako HC Ratiboř z.s. Nyní už se těšíme na první ligový zápas, který se uskuteční 7. 9. 2019.

Za HC Ratiboř, z.s.
David Štěpánek

Sledujte nás i na sociálních sítích