INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 12. června 2024 a svátek má Antonie 12°C | Zítra Antonín 15°C
CS EN DE

Ochotnické divadlo

-
Informace

Ochotnické divadlo

Nadpis článku

Divadelní spolek v Ratiboři byl znovu po dlouhých letech obnoven v říjnu 2017.

Na první informační schůzce se nás tehdy sešlo 9 prvních členů, místních i přespolních. Během prvních dvou měsíců jsme sehráli kratší divadelní hru Sv. Mikuláš, kterou jsme si sami napsali i zrežírovali. Premiéra této hry byla v místní mateřské škole, kam se přišla podívat i první a druhá třída ze základní školy. Poté byla repríza v ratibořské sokolovně – nijak jsme to nezveřejnili, každý z herců pozval svou rodinu a pár známých. Přišel se na nás podívat i pan starosta s manželkou. Účel této akce byl takový, aby doma věděli, co vlastně děláme, a zároveň pro nás to byla „taková zkouška“ odvahy vystoupit před lidmi. Hru jsme hráli i v loni v prosinci, taktéž ve školce a také ve Valašské Polance, což byl náš první výjezd s divadlem mimo obec.

V září 2018 se sestava divadla trochu změnila. Někteří členové odešli a někteří zase přibyli. A teď co dál... Myšlenka s nápadem přišla brzy, vybrali jsme si hru od autora Petra Tomšů Zase ti tupitelé.

Jedná se o politickou satiru z prostředí obecního zastupitelstva. Na naši vesnici se to i hodilo, tak jsme do toho šli. Během osmi týdnů jsme hru nacvičili a 25. 11. 2018 jsme měli premiéru opět v ratibořské sokolovně. Poté jsme v Ratiboři hráli ještě třikrát v místním kině, z toho poslední představení bylo benefiční pro Charitu Vsetín. Výtěžek z této akce byl použit na nákup vodního lůžka. Jinak hrajeme v různých obcích v okrese, do toho ještě zkoušíme a připravujeme další divadelní hru, komediální pohádku pro děti i dospělé.

Jak se nám hru podaří nazkoušet, tak se na Vás budeme opět těšit, vážení spoluobčané, a doufat, že Vás rozveselíme a všichni se společně pobavíme.

Za ratibořské ochotníky
Andrea Žambochová

Sledujte nás i na sociálních sítích