INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 15. července 2024 a svátek má Jindřich 26°C | Zítra Luboš 28°C
CS EN DE

Vojenské muzeum

-
Informace

Vojenské muzeum

Nadpis článku

Vojenské muzeum Ludvíka Hynka v Borčí vzdává hold rodákům z Ratiboře a okolí, kteří bojovali za svobodu naší země od 1. světové války do současnosti.

Malé muzeum vybudovala rodina Vackova, která ho dodnes udržuje na pasekách v Borčí. V roce 2010 byl zrekonstruován a otevřen původní bunkr partyzánů, který se nyní nachází ve dvoře za bývalou kovárnou Ludvíka Hynka.

Při prohlídce bunkru a exponátů se dozvíte jak partyzánský úkryt vznikl, jak byl pan Ludvík Hynek úzce spjat s partyzánským odbojem na našem území a také se před Vámi rozprostře obraz válečné doby, jak ji prožívali obyvatelé valašských pasek. Samotná podpora odboje rodiny Hynkovy nespočívala jen v ukrývání partyzánské skupiny. Ludvík Hynek se díky znalosti valašských hor stal jedním z mnoha průvodců partyzánů, kteří v našich lesích bojovali proti německým vojákům. Na památku osvobození naší republiky a konce války zasadil pan Hynek u svého stavení dvě lípy.

Pokud se chcete dozvědět více, navštivte Vojenské muzeum v Borčí. Tam, u dvou lip a stavení schovaného v kouzelném údolíčku pod tajemnou horou Křížový, která je zároveň dominantou celého kraje, na Vás čeká malé setkání s velkými dějinami.

 Muzeum najdete zde – mapy.cz

Muzeum nemá pevnou otevírací dobu, proto je potřeba si případnou návštěvu domluvit telefonicky dopředu – manželé Vackovi: +420 571 441 119

Naučná stezka Zapomenuté osudy

Zveme vás také k návštěvě míst, kde se psala historie naší obce. Prostřednictvím informačních panelů se seznámíte s příběhy našich předků a jejich zapomenutými osudy… Více informací o naučné stezce Zapomenuté osudy najdete zde.

Umístění všech panelů naučné stezky Zapomenuté osudy si můžete také zobrazit přímo na webu mapy.cz

Umístění panelů – mapy.cz

Sledujte nás i na sociálních sítích