INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Pondělí 6. prosince 2021 a svátek má Mikuláš -0°C | Zítra Benjamin -2°C

Nordic walking

22. listopadu 2021 | Běžci

Nadpis článku

Vítaná alternativa k běhání může být i nordic walking. 

Nordic walking

Určitě se mnou budete souhlasit že stereotyp časem začne být nuda. Když každé úterý v podvečer navléknete běhací oblečení, nazujete boty a vyrazíte tentýž okruh, nasadíte stejné tempo a za tři čtvrtě hodinky jste zase doma stejně udýchaní jako minule, předminule, předpředminule... Určitě se nemůžete nikam posunout a po nějaké době to přestane bavit. Proto si rádi běh spestříme něčím jiným a nordic walking je rozhodně dobrá volba.

Nordic walking by se mohl zdát jen jako taková procházka, která Vás nikam neposune, ale s tím nesouhlasím. Zaměstnává totiž i jiné svaly, které u běhu jen tak zahálí a rozhýbe partie které bývají u běhu příliš strnulé. Mě třeba po včerejší vycházce bolí svaly v chodidle, nártu i na zadku :-) Ale asi jsem málo zapojil ruce a core, protože břicho, zádové svaly ani tricepsy moc necítím. A rozhýbat ramena a ruce potřebuju jako sůl :-)

Na nordic chodíme nepravidelně po domluvě jako třeba tuto neděli dopoledne. Vyrazili jsme z Ratiboře do Jablůnky a obešli jsme okruh na jablůneckých pasekách. Při chůzi a za světla jsme měli víc možností rozhlédat se po ratibořských a prženských kopcících. Počasí bylo akorát - nebylo nám zima ani jsme se příliš nepotili. Cca 5°C a mírný větřík. Celkem asi 12,5 km za dvě a čtvrt hodiny (i s focením :-)). Je to trochu víc než času než při výběhu, ale není to zas tak často. 

Na závěr ještě dodávám, že pokud by se někdo chtěl přidat může nás kontaktovat a příště vyrazit s námi.

Za Běžce Ratiboř
Dan

Fotogalerie 2 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích