INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 8. srpna 2022 a svátek má Soběslav 19°C | Zítra Roman 21°C
CS EN DE

Běžecký víkend Halenkov

12. srpna 2019 | Běžci

Nadpis článku

Běh s lehkostí - od základů k přirozenému běhu.

O víkendu 10. – 11. srpna se v Halenkově konal běžecký víkend, kterého se zúčastnilo 12 běžců z Ratiboře, Kateřinic, Hošťálkové a okolí. Technickou část víkendu zajišťoval Dan Krejčíř z Kateřinic a Petr Zubíček z Ratiboře. Hlavní výukovou část zajišťovala paní fyzioterapeutka Mgr. Veronika Benschová. Sobota byla věnována výhradně běhu, a to od úplného začátku jako je posílení středu těla, správného dýchání a celkového držení těla při běhu a při chůzi. Sobotní odpoledne bylo věnováno běžecké abecedě a různým formám tréninku. Ve všem se prolínala teorie s praktickým vyzkoušením. Neděli jsme zahájili zajímavou rozcvičkou na uvolnění celého těla a vrhli se na téma Nordic walking. Po krátké teorii a seznámení s tímto sportem jsme vyrazili na praktické ukázky a samotnou chůzi s holemi. Po obědě následovalo téma tejpování a stravování při tréninku či závodě. Na závěr jsme účastníkům předali účastnické medaile a rozjeli se domů odpočívat.

Rád bych za organizátory poděkoval panu Karlu Hlavicovi z běžecké speciálky Vivat sport, který naši akci podpořil drobnými dárky pro účastníky a zapůjčením párty stanů, a skautskému oddílu Šestka Kateřinice, která nám půjčila 2 várnice na zajištění pitného režimu.

Tato akce byla naším prvním pokusem o hlubší seznámení s běžeckou tematikou a průřezově představila celou oblast. Myslím, že každé téma samostatně by si zasloužilo mnohem více času, což v jednom víkendu nebylo možné.

Myšlenkou bylo, je a bude ukázat lidem, které běhání baví, že to jde i lépe, lehce a bez zranění.

Petr Zubíček
účastník krzu

Fotogalerie 8 fotek

+2

Sledujte nás i na sociálních sítích