INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 12. června 2024 a svátek má Antonie 13°C | Zítra Antonín 15°C
CS EN DE

Benefiční koncert pro Tea

Datum: 29. června 2023

Nadpis článku

Pojďte se spolu s námi zapojit a podpořit malého Teodora dne 29. 6. 2023 od 18.00 v ratibořském komunitním centru. Umožnit mu vrátit se zpět do plnohodnotného života a třeba zase jednou chodit na procházky se svými rodiči a blízkými.

Teo M. je 9letý chlapec ze Vsetína, který dřív velmi rád kreslil, běhal, plaval a chodil do školky se svými kamarády. Po mnoha těžkých chvílích ohrožujících jeho život se však dostal do vigilního kómatu. V květnu loňského roku se ale probudil a jeho rodina a nejbližší mu pomáhají s návratem k plnohodnotnému životu. V současnosti už Teo s pomocí zvládá chůzi po kolenou a kašovitou stravu ústy. Je klidnější, pozornější a jeho spánek je lepší.

Věříme, že se pomalými krůčky plně uzdraví. Jeho každodenní mírné pokroky velmi podporují speciální terapeutické masáže a neurorehabilitace, se kterými však rodině zdravotní pojišťovna nijak nepomáhá. Proto jsme se rozhodli, že Teovi a jeho rodině pomůžeme my, a to tak, jak to umíme nejlépe, uměním.

Naše učitelská kapela T-Band pořádá 29. června 2023 v 18.00 koncert v Komunitním centru v Ratiboři, kde bude možné Teově rodině finančně pomoct.

Pokud vás jeho příběh zasáhl stejně jako nás, přispět na jeho rehabilitaci můžete už teď pod odkazem TADY.


Příběh malého Tea

Malý Teo se narodil a vyrůstal jako zdravý chlapec. Dnes ve svých osmi letech má ale za sebou bohužel, spoustu bolesti, resuscitaci i kóma. Teo byl do roku 2020 neurologicky zcela zdráv. Rád kreslil, modeloval, běhal, plaval, bruslil a chodil do školky se svými kamarády. V srpnu 2020 se dostal do nemocnice na doporučení zastupujícího pediatra pro horečku a zvracení. A tehdy nastal životní obrat. Teo prožil v nemocnicích řadu invazivních vyšetření, která jeho stav výrazně zhoršila a pro otřesnou nehodu na jednom z nemocničním oddělení musel být resuscitován. Domů se dostal ve stavu vigilního kómatu, tedy ve stavu hluboké poruchy vědomí, (viz. https://lekarske.slovniky.cz/pojem/vigilni-koma), které trvalo až do května 2022. Po částečném probuzení z kómatu jeho rodina doufala a věřila svému přesvědčení, že s nimi Teo i po tom všem utrpení stále „zůstal“, že se neztratil a je to stále on, jeho osobnost, jako dříve, věřili, že se vše opět v dobré obrátí.

Rodina tedy s Teodorem začala intenzivně pracovat, učit ho znovu jíst a pít ústy, pohybovat se, komunikovat - znova se umět dívat na svět. Každé velké úsilí přináší ovoce, a tak od července letošního roku Teo zvládá s dopomocí chůzi po kolenou a dokáže polknout kašovitou stravu. Křeče celého těla, které byly na denním pořádku, jej trápí již méně, také lépe spí, je klidnější, pozornější, má stálejší pohled.

Těmito pokroky Teo každým dnem beze slov ubezpečuje své okolí o tom, že se chce naučit znovu chodit a mluvit. Je to malý „velký bojovník“ a jeho rodina skálopevně věří, že šance na jeho uzdravení je veliká, přestože je ještě před nimi dlouhá, náročná cesta.

K uzdravení Teovi pomáhají speciální terapeutické masáže a neurorehabilitace na Neurorehabilitační klinice Axon Zlín. Teo velmi touží po tom znova chodit, cvičí pravidelně a soustavně i doma, kde mu rodiče svépomocí nainstalovali stropní pojezd v kombinaci horolezeckého vybavení, vhodný pro nácvik chůze. Díky chodítku pro nácvik chůze venku bude moci cvičit i v přírodě, kde je výrazně klidnější a soustředěnější.

Bohužel, jak už to bývá, dochází rodině finance. Na speciální cvičení, masáže a rehabilitační pobyty, které Teovi viditelně prospívají už rodina z běžného rozpočtu a jednoho příjmu, neuspoří.

Plakát Benefiční koncert pro Tea

Fotogalerie 39 fotek

+33

Sledujte nás i na sociálních sítích