INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Středa 26. ledna 2022 a svátek má Zora 0°C | Zítra Ingrid 1°C

Ratibořský hodový jarmark - 2015

19. října 2015 | Ratiboř

Nadpis článku

Třetí neděli v říjnu opět zavládla v naší obci hodová nálada a již od brzkých ranních hodin se náves a její okolí začalo plnit rozmanitými stánky, které nabízely zboží mnoha druhů.

Jarmark jsme v letošním roce pojali trochu jinak a učinili několik změn. Bylo vyčleněno rukodělné centrum, do kterého mohli jen prodejci s tradičními výrobky. Nově do naší obce zavítali také dva dřevořezbáři, kteří svůj um předváděli po celý den, a jejich sochy budou zdobit naši náves. Také umělečtí kováři z Jarcové zpestřili sobotní hodování ukázkami mistrovských dovedností v jejich oboru.

Velkému zájmu se těšil domek U Zubíčků. Zde se rozhostil duch valašských tradic. Každý, kdo domek navštívil, si mohl vyzkoušet drhnutí peří, podívat se na výrobu fujar a koncovek, valašských vyšívaných košů a také mohl ochutnat tradiční bramborové placky pečené na sporáku. Soutěž o nejlepší klobásu proběhla v novém kabátě.

Celým dnem provázela jarmark dechová muzika Miklovci, o grilované kýty, kyselicu, guláš a další speciality se postarali naši hasiči, myslivci a také klub rodičů při MŠ.

Díky většímu zaměření na tradice a zvyky na Valašsku dostal Ratibořský jarmark nový nádech, lidé nepřicházeli jen nakupovat, ale mohli spatřit řemesla, která jsou již zapomenuta, výrobky, které kdysi byly běžné a dnes se jen těžko objeví na nějakém trhu, a také měli možnost se potkat, popovídat si a zažít příjemnou atmosféru ratibořských hodů.

Martin Žabčík
místostarosta

Fotogalerie 104 fotek

+98

Sledujte nás i na sociálních sítích