INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 27. května 2024 a svátek má Valdemar 23°C | Zítra Vilém 23°C
CS EN DE

Projekt BE READY v Ratiboři

22. dubna 2024 | Ratiboř

Nadpis článku

U příležitosti mezinárodního Dne Země představujeme projekt, který má podporovat partnerská města (12 měst ze všech států v Podunají) ve zvýšení odolnosti vůči negativním vlivům tepelných ostrovů…

Mapa zapojených států

V rámci toho budou vyvíjena, testována a zaváděna účinná opatření, která pomohou řešit problematiku tepelných ostrovů. V rámci naší obce budou v rámci pilotního projektu testována konkrétní řešení pro oblast rozsáhlou přes 6000 m² a to přímo ve středu naší obce.

Náves obce RatibořTato řešení budou zaměřena na zelené opatření založeném na vegetaci a modré opatření zaměřující se na nové využití vodních zdrojů. Mezi hlavní výstupy projektu patří společně vyvinuté a zavedené metodiky a sady nástrojů pro hodnocení rizik městských tepelných ostrovů, analýzu dat a modelování na úrovni měst.

Co to znamená pro lidi?

Městské tepelné ostrovy mají negativní vliv na obyvatele, kteří v nich žijí. Vyšší teploty ovlivňují nejen fyzickou a psychickou pohodu obyvatel města, ale i kvalitu životního prostředí, nemluvě o vyšších nákladech na klimatizování budov. Očekávaným přínosem navržených řešení je snížení teploty ve městech a obcích až o 1 stupeň celsia a tím zmírnění zmiňovaných negativních dopadů.
 
Projekt odstartoval: 1. ledna 2024.
Poskytovatel dotace: Interreg DANUBE (2021–2027)
Koordinátor projektu: Sofia Development Association
Období realizace: 01/2024–06/2026

Můžete se zapojit a podpořit akce bojující proti změně klimatu i v obci Ratiboř a učinit svět udržitelnějším pro všechny. Více informací o projektu najdete na našich stránkách na sociálních sítích Facebook a LinkedIn a také na webových stránkách projektu: www.interreg-danube.eu/projects/beready.

Info Leták

Den Země

Sledujte nás i na sociálních sítích