INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 29. května 2024 a svátek má Maxmilián 12°C | Zítra Ferdinand 21°C
CS EN DE

Slovácký večer

Datum: 12. října 2022

Nadpis článku

12. 10. 2022 od 19 h v novém KC Ratiboř, vstupné 200 Kč…

Přidáno pár fotek ze středy. Krásné taneční vystoupení s úžasnou cimbálovkou, děkujeme!


Časový harmonogram akce:

19:00 – Ochutnávka vín Šalša

Odkaz rodinného vinařství Šalša sahá první písemnou zmínkou až do roku 1796. Ve vinařství se pěstují odrůdy Sauvignon, Chardonnay, Tramín kořenný, Hibernal, Malverinu, Rulandské šedé, Muškát, Irsai Oliver, Pálava, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Solaris a Laurotmá. Roku 2019 získalo vinařství Šalša originální certifikaci VOC Slovácko. Tato certifikovaná vína pochází výhradně z přísně vybíraných vinic a projevují se typickými vůněmi a chutěmi pro daný region. Myšlenka spojit víno a umění do jedné roviny přivedla vinařství ke spolupráci s panem malířem Michalem Halvou, jehož obrazy společně pečlivě vybrali k jednotlivým odrůdám svých vín.

www.vinarstvi-salsa.cz

20:00 – Vystoupení taneční skupiny Sešlisa

Sešlisa je taneční skupina. Uskupení vzniklo v létě tohoto roku a skládá se ze tří tanečních párů. Tanečníci si zakládají na precizních výkonech, které ovšem dokážou nacvičit za minimální počet zkoušek. Repertoár vychází z Kyjovského Dolňácka. V jejich interpretaci můžete kromě párového tance vidět také jedinečný verbuňk, který je od roku 2005 zapsán organizací UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva. Tento mužský lidový tanec můžete vidět v provedení Petra Kostihy, Vojtěcha Půčka a Martina Vašulky (dvojnásobného vítěze Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku). Ženskou část souboru tvoří tanečnice Kateřina Paulíková, Barbora Šalšová a Radka Mrlinová.

21:00 – Posezení u cimbálu

Friška je cimbálová muzika z Kyjova s primášem Davidem Vašulkou. Vznikla v roce 2003 při dětském národopisném souboru Kyjovánek. Nyní funguje samostatně, avšak nadále spolupracuje s dalšími folklorními tělesy. Svou hudbou a energií obohacuje akce všeho druhu – svatby, plesy, košty a další zábavy či folklorní festivaly. I přes svůj lidově-tradiční základ se nebojí zabrousit do projektů jiných žánrů. Kapela vystoupila společně s umělci jako je třeba VOXEL nebo Pavel Helan. Jejich hlavní myšlenkou je své posluchače bavit a přinést jim radost.

www.friska.cz

Vstupné na celý večer je 200 Kč, předprodej od 3. října na OÚ Ratiboř.

Plakát Slovácký večer

Fotogalerie 26 fotek

+20

Sledujte nás i na sociálních sítích