INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je pátek 27. května 2022 a svátek má Valdemar 19°C | Zítra Vilém 14°C
CS EN DE

Slavnostní zahájení školního roku

2. září 2019 | Základní škola

Nadpis článku

2. září byl nejen pro prvňáčky slavnostní den.

Ti se, v doprovodu rodičů i dalších rodinných příslušníků, zúčastnili slavnostního přivítání do školních lavic. V krásně vyzdobené třídě je přivítala jejich třídní učitelka Mgr. Milada Valová, paní učitelka Hana Uhříková, vychovatelka školní družiny paní Jana Liškutínová a představitelé naší obce pan starosta Martin Žabčík a místostarosta obce pan Michal Mrlina. Od nich zákonní zástupci novopečených školáků obdrželi již tradiční finanční příspěvek na školní pomůcky. Hodně pracovních úspěchů a rodinnou pohodu popřáli taktéž všem zaměstnancům školy.

Všichni přejeme našim nejmenším hodně zdaru, vytrvalosti a píle, rodičům a učitelům hlavně trpělivost.

Třídy a vyučující ve školním roce 2019/2020

Třída

Počet žáků

Chlapci

Dívky

Vyučující

1. třída

22

16

6

Mgr. Milada Valová

2. třída

18

9

9

Mgr. Jana Divišová

3. třída

18

8

10

Mgr. Jitka Vítková

4. třída

18

12

6

Mgr. Alena Jandíková

5. třída

21

12

9

Mgr. Tamara Juchelková

CELKEM

97

57

40

 

Školní družina

24

14

10

Jana Liškutínová

 

Ostatní hodiny a úvazky vyučuje paní učitelka Hana Uhříková. Výuka probíhá ve všech ročnících podle školního vzdělávacího programu s motivačním názvem „Jen si děti všimněte, co je krásy na světě.“ Dětem s poruchami řeči bude poskytována odborná logopedická péče paní učitelkou Tamarou Juchelkovou. Dětem se specifickými poruchami učení se bude věnovat ve speciální reedukační péči paní učitelka Jana Divišová.

Děti se opět mohou zapojovat do těchto zájmových kroužků a aktivit

  • hudebně-dramatický kroužek
  • taneční kroužek HIP-HOP
  • kroužek sebeobrany JIU-JITSU
  • zdravotnický kroužek
  • kroužek anglického jazyka
  • sportovní kroužek (florbal)
  • hudební obory ZUŠ B-ART a ZUŠ Morava

Veřejnosti jistě neuniklo, že se o prázdninách v okolí školy pilně pracovalo. Za školou vznikla krásná zahrada v přírodním stylu, na které můžete nalézt záhony pro jednotlivé třídy k výuce pěstitelských prací, venkovní učebnu (altán), multifunkční dětské hřiště s lezeckou stěnou a lezeckou sítí, amfiteátr (3 stupně opěrných zdí), dvojitou kreslící tabuli a jiné zahradní doplňky.

Velký dík na těchto změnách a zvelebení okolí školy patří zřizovateli školy Obci Ratiboř a všem jejím pracovníkům. Mnohokrát děkujeme!

Všem našim dětem přejeme hodně úspěchů, kamarádství a radosti, pedagogům hodně sil do nového školního roku a rodičům důslednost a trpělivost při výchově svých dětí.

Fotogalerie 15 fotek

+9

Sledujte nás i na sociálních sítích