INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 1. června 2023 a svátek má Laura 22°C | Zítra Jarmila 20°C
CS EN DE

Květinové dny 2015

24. srpna 2015 | Zahrádkáři

Zahrádkáři

Nadpis článku

Tento rok jsme opět uspořádali květinovou výstavu. Konala se v sokolovně od pátečního odpoledne 21. 8. do neděle 23. 8. I přes velké sucho, které trvalo celé léto, mečíky i letos vykvetly.

Do vestibulu jsme umístili nástěnky, na kterých byly fotografie z minulých výstav. Další části zdobilo 230 váz s mečíky. Vystavovali členové Gladiol clubu Ratiboř a hosté, např. pan Jaroslav Kovařík z Jasenné (mečíky pěstuje v Bratislavě), Petr Mimránek z Mysločovic, Stanislav Novotný z Křtomil a Lubomír Rýpar z Loučky u Jakubčovic. Mečíky pana Jana Machaly měly samostatný stůl a na něm byly k vidění i mečíky pojmenované roku 2013 – Ratiboř a Jan Machala. Vystaveny byly také mečíky vyšlechtěné panem Josefem Nosálkem. Ty teď pěstuje jeho dcera Tamara Juchelková. Kytičku voňavých mečíků vystavovala i Klára Zbranková (10 let), která je také sama pěstuje. V zadní části sokolovny bylo jezírko, zákoutí s lavičkou a další krásné a nápadité dekorace, které, stejně jako ostatní, vytvořila Michaela Jakubíková. Tuto část doplnily modely dřevěných kostelíků, kapliček a zvoniček z Beskyd, které vystavoval pan Jan Blizňák.

Výstavu zhlédlo 815 návštěvníků z blízkého okolí, ale také např. ze Slovenska, Hradce Králové, od Přerova a řada dalších našich přátel zahrádkářů a mečíkářů. Podívat se přišli i členové skupiny zvonků z Ameriky. Návštěvníci obdrželi hlasovací lístek, na který měli napsat druh mečíku (i více), který se jim nejvíce líbil. Hlasovacích lístků bylo odevzdáno 551, většinou lidé hlasovali pro větší počet mečíků, určit jen jeden mečík bylo opravdu těžké.

Pořadí mečíků podle hodnocení návštěvníků:

1. CINNAMON CANDY (gl. Club)
2. OF SINGULAR BEAUTY (gl. Club)
3. KRÁĽ TRHU (gl. Club)
4. PEKLO (L. Rýpar)
5. WARIS (gl. Club)
6. PÍSEŇ SEVERU (gl. Club)
7. ŠOKOLADNICA (gl. Club), PINK LADY (gl. Club)
8. NOSTALGIE (J. Kovařík), JIŘÍ VÁCLAVÍK (gl. Club)
9. NŠ 18-92-3/1 (gl. Club, šlechtitel Jan Machala)
10. SIRAEL (gl. Club), MODRÝ PROGRAM (Josef Nosálek), AMIS (gl. club)

Po celou dobu výstavy vládla pohoda a dobrá nálada. Atmosféru výstavy zachytila ve své básni „Výstava květin“ paní Marie Šedá.

Za svaz zahrádkářů Jaroslava Zbranková

 

Fotogalerie 55 fotek

+49

Sledujte nás i na sociálních sítích