INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Pondělí 6. prosince 2021 a svátek má Mikuláš -0°C | Zítra Benjamin -2°C

Děkujeme, že třídíte!

7. září 2020 | Odpadový systém

Nadpis článku

Vážení spoluobčané, v přechozích měsících jsme společně prošli změnami v odpadovém hospodářství, které věříme povedou ke zlepšení naší míry třídění.

Dle nového zákona o odpadech budeme totiž muset již za pár let dosahovat míry třídění nad 70 %.

Naše míra třídění je nyní 50 %. Máme tedy před sebou ještě dlouhou cestu, ale pevně věříme, že se nám společně podaří dosáhnout skvělých výsledků a nebudeme nuceni zvyšovat poplatky za odpady, a naopak ušetříme finance, které budeme moci investovat do velebení obce či kulturních akcí.

Chtěli bychom vám všem moc poděkovat, že jste se zapojili do nového systému třídění do plastových pytlů přímo ve vašich domácnostech. V současnosti je zapojeno 39 % (270 z celkových 703) domácností! Jsme nesmírně potěšeni takovým zájmem a tím, že vám není lhostejné životní prostředí a podporujete svým zodpovědným přístupem naši obec v dosahování požadovaných výsledků.

Pro ty, kteří se do systému stále nezapojili, ještě není pozdě! Můžete se připojit kdykoliv. Stačí, když se v úředních hodinách dostavíte na obecní úřad a zaregistrujete vaši domácnost. Zdarma od nás dostanete pytle na třídění a speciální etikety s QR kódem, který bude obsahovat informace o vaší domácnosti a druhu odpadu. Následně pak budete třídit papír, plast, kovy a sklo do pytlů, které jste od nás obdrželi.

Po naplnění polepíte pytle etiketami s QR kódem. Je velice důležité dbát na to, aby na pytel byla nalepena správná etiketa podle druhu odpadu a teprve až po naplnění pytle. V případě, že nalepíte etiketu na pytel ještě před jeho naplněním, může dojít při manipulaci s ním během sběru k jejímu poškození. Plné a označené pytle pak v den sběru odpadu (viz svozový kalendář) umístíte před váš dům. Při svozu odpadu zaměstnanec obce načte vaše pytle do systému, díky čemuž obec získá přehled o celkové produkci odpadu.

Věříme, že pytlový sběr tříděného odpadu je i pro vás velkým přínosem, jelikož díky svozu přímo od vašich dveří již nemusíte chodit až do sběrných hnízd, ale třídíte v pohodlí vašeho domova.

Děkujeme, že jste v tom s námi.

Sledujte nás i na sociálních sítích