INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Neděle 28. listopadu 2021 a svátek má René 1°C | Zítra Zina -1°C

Kontrolní střelby

29. června 2020 | Myslivci

Nadpis článku

Flintu na rameno a hurá do lesa něco ulovit? Ne, tak jednoduché to není…

V Mysliveckém spolku Ratiboř musí každý myslivec jednou ročně, vždy před zahájením hlavní lovecké sezony, absolvovat kontrolní střelby vlastní zbraní. A nejde o žádnou formalitu. Myslivecký hospodář nekompromisně hodnotí každého z nás. Teprve pak, když zde prokážeme své střelecké schopnosti a dobrý technický stav zbraně, obdržíme povolenku k lovu, platnou jeden rok.

Pro organizaci střeleb si pronajímáme schválenou střelnici v Jablůnce. Zde je možné střílet z loveckých zbraní do terčů až na vzdálenost 100 m. Zkušení odborníci z našich řad pomáhají v případě potřeby s nastavením zaměřovačů, včetně testu a korekce s použitím zaměřovacího stojanu.

Také letos, koncem května, naši členové zodpovědně absolvovali kontrolní střelby, protože jim přináší možnost v klidu potrénovat a zdokonalit své schopnosti. Každý, kdo někdy střílel, ví, že důkladný trénink je základem pro úspěšnou přesnou střelbu.

Je nám líto, že probíhající úpravy areálu v Červených znemožňují letos připravit tradiční společné posezení členů Honebního společenstva a Mysliveckého spolku. Škoda, bývá to příjemné setkání. Už se těšíme na to příští, v roce 2021.

Jiří Halmazňa
člen spolku

Fotogalerie 3 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích