INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 13. dubna 2024 a svátek má Aleš 11°C | Zítra Vincenc 21°C
CS EN DE

Kosáci zpívali pro „kraj“

17. února 2020 | Valašský soubor KOSISKA

Valašský soubor KOSISKA

Nadpis článku

Putovní výstava představující všech 25 dosavadních vítězů soutěže Vesnice roku byla ve středu 12. února slavnostně zahájena v sídle Zlínského kraje, Baťově mrakodrapu.

Tato výstava bude v jednotlivých krajích prezentována až do konce září 2020 a koná se u příležitosti pětadvacátého výročí této soutěže, které se každoročně účastní na dvě stovky obcí z celé republiky.

Naši chlapi Kosáci byli na slavnostní vernisáž této výstavy pozvání radním Zlínského kraje Janem Pijáčkem, který mimo jiné zmínil: „Spousta lidí si myslí, že soutěž Vesnice roku je přehlídka toho nejlepšího, co u nás máme. Není to tak úplně pravda. Je mnoho jiných míst, stejně krásných nebo možná i krásnějších, kterým chybí pouze odvaha přihlásit se do této soutěže. Proto bych chtěl apelovat na starosty, aby tuto odvahu našli. Protože už jen tím, že se přihlásí a začnou připravovat představení své vesnice, tak si společně se svými občany často uvědomí, jak je ta vesnice krásná, jak se v ní hezky žije, čehož si v tom běžném, každodenním shonu možná ani nevšimnou.“

Mezi celkovými vítězi v celé historii soutěže – Liptálem, Lidečkem, Komňou, Kateřinicemi, Kašavou a Dolním Němčí se neztratili ani naši ratibořští zpěváci a skvěle tak reprezentovali obec Ratiboř jakožto vítěze Vesnice roku Zlínského kraje 2019.

Fotogalerie 14 fotek

+8

Sledujte nás i na sociálních sítích