INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 22. července 2024 a svátek má Magdaléna 22°C | Zítra Libor 25°C
CS EN DE

Vzpomínka na Otické slavnosti

26. listopadu 2020 | Valašský soubor KOSISKA

Valašský soubor KOSISKA

Nadpis článku

Zájezd 19. 9. 2020 do vesnice roku Moravskoslezského kraje 2019

I v době, kdy se díky zhoršující epidemiologické situaci mnoho akcí ruší, se soubor Kosiska vydal na zkušenou na jubilejní 10. výročí Otických slavností. Tuto krásnou akci, která se uskutečnila v Oticích – Vesnici roku Moravskoslezského kraje 2019, doprovázelo babí léto. Přivítala nás přátelská atmosféra v malebné vesnici, plné zeleně a hlávek zelí :-). Místní ženský sbor, se zelným doplňkem ve vlasech, zpíval známé swingové melodie, ale také slezskou hymnu, která nás všechny nadchla. Následující program našich Kosáčků a Kosáků byl krásným kontrastem a zpestřením. Děti vystoupily s programem dvakrát, chlapi se z pódia přesouvali po dědině a v pozdější době, kdy už mnoho rukodělných a řemeslných stánkařů balilo, jsme stále bavili společnost, která nás nechtěla pustit domů. Celá akce se samozřejmě odehrávala v duchu Otického zelí – soutěží či praktických ukázek, podzimních dekorací a zeleně, což doplňovalo mnoho místních větších či menších výrobců.

Ani při zpáteční cestě autobusem se harmoniky neschovaly a kolem Míši Děckuláčka se v zadních řadách vytvořila skupinka Kosáčků a zpívalo se a zpívalo…

Moc Vám všem děkujeme – Kosáčkům, Kosákům, rodičům, prarodičům, manželkám a jiným příbuzným za podporu při naší „práci“, jejíž odměnou je právě takováto akce :-).

Za soubor Kosiska
Lucie Žabčíková

Fotogalerie 10 fotek

+4

Sledujte nás i na sociálních sítích