INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Čtvrtek 20. ledna 2022 a svátek má Ilona -1°C | Zítra Běla -2°C

Vystoupení souboru Kosiska na Gulášovém králi

10. září 2018 | Valašský soubor KOSISKA

Nadpis článku

Soubor Kosiska a jeho dětská složka Kosáčci, která má už téměř 40 malých členů, se již tradičně představila na největší jarní akci obce Ratiboř „Gulášový král a jarní výšlap 2018“.

Děti tak měly možnost ukázat svým rodičům, prarodičům, ostatním příbuzným a kamarádům, co se za celý rok při zkouškách naučily.

Letošní vystoupení nazvané „Na lúce“ bylo plné říkanek, popěvků, her a písniček. Nakonec si chtěli ogaři aj s cérkama pořádně zatančit při písničce „Černá vlnka“. Tímto vystoupením naši Kosáčci připomněli, jak si děti dříve na dědině hrály, co je bavilo, naplňovalo a vzdělávalo zároveň.

Nedílnou součástí letošního programu byly krásné šaty pro menší cérky zvané „kanduš“ nebo „šlépek“, které nosívala děvčata než šla do školy. Je to první část krojů, kterou budou mít Kosáčci k dispozici k zapůjčení na vystoupení a za kterou vděčíme především Markétě Kretové, která do těchto šatiček vdechla nejen ducha doby přelomu 19. a 20. století, ale dala do nich i kus sebe! Děkujeme! Další část krojů pro větší cérky a ogary bude postupně došívána.

Velký dík patří Barči a Radce za přípravu programu, Martinovi za doprovod a Kosákům za pomoc při hře „Na slaniny“.

Těšíme se na další setkávání při tanci, muzice a zpěvu!

Za soubor Kosiska
Lucie Žabčíková

Fotogalerie 5 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích