INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 13. srpna 2022 a svátek má Alena 23°C | Zítra Alan 21°C
CS EN DE

Nová knihovna

11. října 2019 | Knihovna

Nadpis článku

Rekonstrukce místní knihovny.

Léto v knihově začalo jako ta předchozí – prázdninami v knihovně. V letošním roce byla plánovaná revize, nákup nových knih a vymalování knihovny. Zisk titulu Vesnice roku 2019 ve Zlínském kraji a postup do národního kola soutěže však změnil malé plány na poněkud větší, protože knihovna potřebovala úpravy jako sůl a „kdy už, když ne teď“. A pod tímto heslem se začaly dít věci. Knihovna dostala novou fasádu, byla vymalována, vyčištěny byly koberce, do knihovny byl zakoupen nový nábytek a regály, nové rolety, nový nátěr dostaly venkovní plechy, do pergoly bylo zhotoveno nové posezení, nad vchod byla instalována nová stříška, dřevěný přístavek dostal nový kabátek a okna a dveře byly přetřeny.

Když dorazila do knihovny komise hodnotící národní kolo soutěže, myslím že ti její členové, kteří knihovnu viděli v krajském kole, nevěřili vlastním očím. Knihovna byla jako nová, vlastně nebyla – ona je!

Pomáhal kdo měl ruce i nohy a já moc děkuji všem, kteří se na jejím zvelebení podíleli. A tímto zvu do knihovny všechny čtenáře i nečtenáře na návštěvu.

Otevírací doba knihovny – pondělí a středa v době 16.00–18.30 h.

Vaše knihovnice
Ester Miniariková

Fotogalerie 14 fotek

+8

Sledujte nás i na sociálních sítích