INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Čtvrtek 20. ledna 2022 a svátek má Ilona -4°C | Zítra Běla -2°C

Z činnosti hasičů v obci

30. června 2017 | Hasiči

Nadpis článku

Ve druhém čtvrtletí letošního roku nás čekalo hodně akcí.

Začalo to 29. 4. na svatém Hostýně, kde se konala hasičská pouť. Zúčastnilo se několik našich členů i s prapory.

Na začátku května nás čekaly již tradiční Vatry. Druhý den odpoledne jsme pomáhali na akci otvírání cyklostezky.

Nabitý program jsme měli 27. 5., kdy nás čekal prodej piva na soutěži O Gulášového krále. Při této příležitosti jsme pokřtili naše nové zásahové vozidlo, které nám přijelo 19. 5. z THT Polička.

Zároveň se v Jablůnce uskutečnilo námětové cvičení. Tématem cvičení byl požár v obřadní síni, kdy se zjišťovala schopnost jednotek vytvořit dálkovou dopravu vody pomocí přenosných motorových stříkaček z potoka až k samotné obřadní síni. Hadi- cové vedení bylo dlouhé asi 1 kilometr v převýšení cca 30 metrů. V zakouřené místnosti byli zranění lidé, které museli vytáhnout hasiči v dýchací technice.

Za pár dní, 31. 5., jsme se zúčastnili soutěže o Vesnici roku. Na hasičské zbrojnici ukázali své dovednosti mladí i starší členové sboru. Hoši předvedli ukázkový hasičský útok a svou plnou funkčnost porotě dokázala i stará koňská stříkačka. Následovala prohlídka hasičské zbrojnice s představením sboru dobrovolných hasičů starostkou sboru Miroslavou Slováčkovou a výjezdové jednotky Rostislavem Javoříkem. Naše prezentace pokračovala za hasičským domem.

Tím naše aktivity ale nekončí – naši muži se zúčastňují hasičských soutěží, za víkend jich stihnou objet průměrně šest. Začnou v pátek večer, kdy jedou na noční soutěž/e, vrátí se v brzkých ranních hodinách, chvíli se vyspí a už dopoledne odjíždí na další a pokračují až do neděle. Největší radost je samozřejmě, když se podaří vybojovat místa na prvních pozicích. Do sbírky nám přibyl putovní a zlatý pohár za 1. místo ze soutěže na Hovězí, dále dvakrát 3. místo ze soutěží na Vsetíně a v Martinicích. Již sedmkrát jsme obsadili 4. místo.

VÝJEZDOVÁ JEDNOTKA

Ve výjezdové jednotce jsme za toto čtvrtletí prožili příjemné i neradostné chvíle. Mezi příjemné určitě patří zpráva o novém vybavení a technice, na které se podařilo získat dotace – dýchací přístroje, vysavač na hmyz, zásahové helmy a dopravní automobil.

Výjezdy k událostem už patří k horším zprávám.

  • 16. 3. 2017 v 10.30 h – požár louky v Hološíně.
  • 28. 4. 2017 v 6.41 h – čerpání vody při povodních.
  • 15. 5. 2017 v 11.05 h – požár domu, následně dne 20. 5. 2017 dobrovolně pomohlo cca 15 hasičů s úklidem kolem domu a půdních prostor, rozebráním střechy a zabezpečením proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.
  • 20. 5. 2017 v 18.42 h – zahoření elektrikářské krabice v domě.
  • 6. 6. 2017 v 14.43 h – požár automobilu.

Tereza Staňková
jednatelka

Fotogalerie 6 fotek

+0

Sledujte nás i na sociálních sítích