INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je neděle 26. června 2022 a svátek má Adriana 26°C | Zítra Ladislav 29°C
CS EN DE

Z činnosti hasičů v obci

24. června 2019 | Hasiči

Nadpis článku

Druhé čtvrtletí letošního roku.

Začali jsme účastí na výroční valné hromadě u družební obce v Považské Teplé, kam se vydalo pět našich členů. Dne 23. 3. 2019 jeli dva členové na školení preventistů, které probíhalo ve Valašském Meziříčí na stanici HZS. Byli seznámeni s příčinami požárů a únikovými cestami.

V dubnu jsme s radostí pogratulovali Janovi Kovářovi k jeho jubileu. Na konci dubna, jako každý rok, se konala pouť na svatém Hostýně, které jsme se zúčastnili.

Z důvodu nepříznivého počasí jsme museli zrušit tradiční Vatry. Pomoc jsme poskytli při pořádání soutěže O Gulášového krále.

Dne 15. 6. 2019 jsme prožili příjemný den s dětmi v areálu restaurace U Ogarů. Malí i velcí měli možnost prohlídky hasičské techniky z Ratiboře a Jablůnky, projet se na čtyřkolce či zvládnout opičí dráhu. Dále byla připravena pěnová show na parketě, bagr a skákací hrad. Navštívili nás zástupci z místní skupiny Českého červeného kříže z Ratiboře, u kterých byla možnost vyzkoušet si například simulační brýle imitující požití alkoholu. Za podporu děkujeme Obci Ratiboř, Martinovi Tlaškovi z TM Stavu a MS ČČK Ratiboř. Den jsme zakončili taneční zábavou se skupinou Focus Rock.

Závodní družstvo se přes zimu připravovalo v tělocvičně v Ratiboři na letošní sezónu. Musím je opět pochválit za jejich úspěchy, jelikož už vybojovali několik pohárů. Děkujeme zároveň všem sponzorům, kterými jsou HAJDIK a.s., Kayaku Safety Systems Europe a.s., DeWALT Morava, JC-Metal s.r.o., Invista s.r.o., CAPEXUS s.r.o. a samozřejmě velký dík patří Obci Ratiboř.

Výjezdová jednotka
  • 27. 3. 2019, 13.12 – požár nízkého porostu o rozměrech 20×50m, který se šířil k lesu.
  • 12. 5. 2019, 15.42 - pátrání po pohřešované osobě (dvouletý chlapec), osoba byla nalezena v pořádku a bez zranění zhruba po hodině pátrání. Na místě zasahovalo 15 JSDH a PČR.
  • 22. 5. 2019, 12.39 – technická pomoc (odčerpávání zato- pených sklepů, zahrazování míst pomocí pytlů s pískem, čištění kanalizace). Důvodem byly intenzivní deště.

Tereza Staňková
jednatelka

Fotogalerie 6 fotek

+0

Sledujte nás i na sociálních sítích