INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Úterý 11. května 2021 a svátek má Svatava 16°C | Zítra Pankrác 23°C

Ochotnické divadlo Ratiboř aktuálně

7. září 2020 | Ochotnické divadlo

Nadpis článku

Co sa dělo a co sa chystá...

Loňskou sezónu jsme zahájili v září na Santově, kde jsme byli pozváni na ovčácké slavnosti. Měli jsme proto vymyslet hru, která se bude hodit k dané společenské akci. Velice dobrý námět na scénář nám poskytla paní učitelka Emílie Galetková z Hošťálkové. Tento námět jsem zpracovala a hru jsme nazvali Dožatá z Ratibořa. S tím samým představením jsme vystoupili také v listopadu na setkání seniorů v místní mateřské škole.

Od října jsme začali zkoušet i naši autorskou hru na náměty paní učitelky Pavlínky Ferdicsové Vesnica roka. Poté, co Ratiboř vyhrála 2. místo v soutěži Vesnice roku, autorka hry se „toho chytla“ a napsala divadelní námět během jednoho víkendu. Scénář jsme zpracovali tak, že většina nás herců do něj něco přidala. Třeba postavu tetky Srncové si herečka Milena Vacková vymyslela úplně sama. Při každé zkoušce jsme přidali něco nového, takže konečný scénář byl hotový asi až 14 dní před premiérou, kterou jsme měli před Vánoci v místním kině. Účast diváků byla veliká, kino doslova praskalo ve švech a představení se nám vydařilo. První repríza hry byla letos v lednu, opět v kině. Druhá repríza se uskutečnila v únoru na Bystřičce v hospodě U Lukášů.

Další představení této hry jsme museli zrušit kvůli pandemii. Ale nezaháleli jsme ani v tomto nelehkém období a jak se protiepidemiologická opatření trochu uvolnila, tak pět našich herců nazkoušelo scénku, opět na náměty Pavlínky Ferdicsové.

Pandemie na dědině, kterou jsme vysílali on-line na sociálních sítích, na webových stránkách a na infokanále.

V létě, kdy už bylo možno hrát, jsme hráli jen jednou v zámeckém areálu v Hošťálkové, a to třetí reprízu hry Vesnica roka.

Do budoucna plánujeme další naši autorskou hru. Už se něco málo rýsuje, ale zatím nedokážu říci, kdy bude premiéra, protože kvůli pandemii se vše posunulo. Pokud to situace umožní, máme v plánu uskutečnit více repríz hry Vesnica roka po okolních obcích a u nás v Ratiboři opět benefiční představení pro charitu Vsetín.

Těšit se taky můžete na ochotnický soubor KOS z Velkých Karlovic. Ti by nám začátkem listopadu měli přijet zahrát do místního kina. Představili by se s komedií Františka Ferdinanda Šamberka Jedenácté přikázání.

Ale jak říkám… kdo ví, co nám dnešní koronavirová doba přinese, ale snad nám naše plány vyjdou. A Vám všem přeju hodně sil a hlavně zdraví.

Za ratibořské ochotníky
Andrea Žambochová

Fotogalerie 4 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích