INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je neděle 22. května 2022 a svátek má Emil 12°C | Zítra Vladimír 18°C
CS EN DE

Výstava králíků 2020

20. srpna 2020 | Chovatelé

Nadpis článku

Vážení spoluobčané, chceme vás krátce informovat o naší výstavě králíků, která se uskutečnila ve dnech 5. a 6. září 2020.

Na výstavu bylo přihlášeno 145 králíků a ještě byli dodáni dva dodatečně. Králíky nám na výstavu dodalo 29 chovatelů z osmi základních organizací (ZO) okresu Vsetín. Skutečně dodaných bylo 136.

Posouzení stejně jako v minulosti provedli posuzovatelé Ing. Jurečka, Koláček a Stolařík. Jako ocenění bylo na výstavu připraveno pět pohárů a dvacet čestných cen. Všichni chovatelé naší ZO, kteří vystavovali, získali nějaké ocenění, a to následovně: Přítel M. Všetička získal pohár Šampion 1,0 – samec za králíka Velký světlý stříbřitý s oceněním 96 bodů, přítel V. Zbranek získal pohár Šampion 0,1 – samice za králíka Činčila velká s oceněním 96 bodů. Pohár pro nejlepšího mladého chovatele získal mladý chovatel M. Vítek za králíka Tříslový černý s oceněním 95,5 bodů. Dále čestnou cenu získala chovatelka M. Zgabajová za svou kolekci králíků Aljaška s oceněním 377 bodů. Přítel L. Vítek získal čestnou cenu za králíka Maklenburský modrý s ceněním 96 bodů a chovatelka Z. Vítková získala čestné ocenění za kolekci králíků Kuní velký modrý se ziskem 378 bodů. Jen pro vysvětlení. Maximální bodové ohodnocení je 100 bodů, ale toto se prakticky neuděluje, takže králíci ocenění 95 body a více jsou špičková zvířata. Většina zvířat byla obodována vysoce, i když se našli i králíci s hodnocením výluka nebo s hodnocením neklasifikován. Rozdělení pohárů a čestných cen provedli ve sboru posuzovatelé dle směrnic pro posuzování.

Výstavu navštívilo cca 200 zájemců o chovatelství. Ti nejmenší dostali malou pozornost ve formě lízátka, kačenky nebo pravítka.

Zajímavým zpestřením programu byla tombola, v níž bylo cca 250 cen a byla celá vykoupena. Poděkování patří všem, kdo do tomboly přispěli, a všem dalším, kteří přispěli jinou formou. Mnozí byli uvedeni v katalogu jako spolupořadatelé. Počasí přálo zejména v sobotu, v neděli dopoledne to pak bylo horší. Lze říci, že se výstava vydařila, a to zejména díky dobré návštěvnosti. Závěrem je nutné poděkovat všem, kteří se na uskutečnění podíleli – jde zejména o obecní úřad a chovatele z Hoštálkové, kteří pomohli při stavbě a likvidaci výstavy. Děkujeme též rodinným příslušníkům a i dalším občanům.

Chovatelé ZO Ratiboř

Fotogalerie 22 fotek

+16
Diskuze k příspěvku

Sledujte nás i na sociálních sítích