INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Neděle 28. listopadu 2021 a svátek má René 1°C | Zítra Zina -1°C

Provoz Pošty

19. března 2020 | Česká Pošta

Nadpis článku

Aktuální informace a změny na obecním webu

Aktualizace 24. 3. 2020

Pošta Ratiboř oznamuje, ve středu 25. 3. 2020 bude z důvodu dezinfekce prostor UZAVŘENA v době 13–14 h.


Aktualizace 19. 3. 2020

Důchody

Pošta Ratiboř oznamuje, ať si občané vyzvednou své důchody, které se vyplácejí do 20. března včetně tohoto data na poště Ratiboř. Od pondělí ať občané čekají na své důchody v den výplaty doma na doručovatele, který jim důchod předá.

Změna pracovní doby

PO a ST v době 8–12 h poté 13–16 h.
V tyto dny bude obsluha v době 8–10 h pouze pro klienty starší 65 let.

ÚT, ČT a PÁ v době 8–11 poté 13–15.30 h.
V tyto dny bude obsluha v době 8–10 h pouze pro klienty starší 65 let.


Aktualizace 19. 3. 2020

Česká pošta INFO – Aktuální situace v doručování zásilek

Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace jsme rozhodli, že v případě uzavřených lokalit budeme jednat s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat zásilky v dané lokalitě. V případech uzavřených lokalit budou zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena ukládací doba.

Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány. V lokalitách uzavřených krajskými hygienickými stanicemi bude možnost doručování důchodů komunikována s touto organizací. Doručování pak proběhne buď za asistence bezpečnostních složek státu nebo s ochrannými prostředky. Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem.

U zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.

Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Je také zastaveno poskytování služby „Komplexní doručení“ a „Odvoz spotřebiče“.

Děkujeme za pochopení
Vaše Česká pošta

Sledujte nás i na sociálních sítích