INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je neděle 26. června 2022 a svátek má Adriana 26°C | Zítra Ladislav 29°C
CS EN DE

Běžecký víkend Ratiboř

17. srpna 2020 | Běžci

Nadpis článku

Po úspěšném loňském běžeckém víkendu jsme se v radostném nadšení rozhodli letos udělat akci delší, větší a lepší...

...a myslím, že jsme pro to udělali, co bylo v našich silách a možnostech. Chvíli vše vypadalo “růžově”, ale bohužel nás okolnosti donutily udělat „nouzovou“ zkrácenou variantu 14 dnů před konáním. A kvůli nedostatku účastníku už u ní zůstalo.

V pátek 14. srpna se nás v tělocvičně sešlo jen minimum. Byl to v podstatě takový velmi individuální trénink. Kolem poledne přijel pan Mgr. Tomáš Hlinský a po společném obědě začala přednáška Základy sportovní výživy. Povídání bylo plné nových informací, které byly podávány srozumitelnou formou, ale dvě hodiny na tak obsáhlé téma ani nestačily. Bylo příjemnou změnou, že na tuto besedu dorazili i jiní posluchači. Pak už nás čekalo jen téma sportovních úrazů a zranění. Domluvili jsme se na sobotním výběhu, uklidili a šli domů. Páteční přednáškový den nakonec nedopadl špatně, i když nepěknou tečku tomu udělal jeden nedočkavý spoluobčan, který i přes upozornění, že tam máme přednášku, musel nutně jít do velkého sálu tělocvičny a se svými vnuky hrát fotbal. Bohužel, i takoví jsou mezi námi.

Sobotní výběh z Kohútky na Stratenec a zpátky měřil velmi příjemných 16 km, které za povídání ubíhaly skoro samy. Na zpáteční cestě se k nám připojil skyrunner Milan Wurst a při poslouchání jeho zkušeností z tréninku a účasti v náročném závodě Dolomitenmam uběhl zbytek cesty jako nic. Celý výběh jsme zakončili výborným jídlem na Kohútce a koupáním na Balatonu.

I když akce nedopadla, jak jsme si představovali, rád bych poděkoval obecnímu úřadu za velmi vstřícný přístup a všem, které jsme oslovili jako sponzory či přednášející, za ochotu podpořit nás. Díky!

Petr Zubíček

Fotogalerie 5 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích