INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Úterý 20. dubna 2021 a svátek má Marcela 6°C | Zítra Alexandra 13°C

Červnové závody

29. června 2020 | Běžci

Nadpis článku

Běh přes pět Kunovických vrcholů a lednický závod „Běhej lesy“

K5 – běh přes pět Kunovických vrcholů (12. 6. 2020)

Dtb sérii jsme úspěšně otevřeli v pátek 12. 6. prvním závodem, a to během přes pět Kunovických vrcholů, K5. Tentokrát jsem nejel sám, ale náš závodní tým tvořili čtyři běžci. Veronika Benschová, Dan Krejčíř, Peťa Mynařík a já. Už, když jsme sjížděli přes Lázy do Loučky, to vypadalo, že se dešti nevyhneme, ale euforie ze skvělého závodu nás neopouštěla. Nakonec se žádný déšť nekonal a v 6 hodin večer ze startu vyběhlo a vyšlo na trať 5 i 11 km dlouhou kolem 200 závodníků všech věkových kategorií. Trasa závodu byla tradičně perfektně připravená. Byla skvělá a dala nám pořádně do těla :), ale proto jsme tam jeli :). Závodníci, organizátoři i obyvatelé Loučky i Kunovic byli úžasní. Vím, že používám jen samé superlativy, ale je to tak. Ten závod takový je :). Ale nesmíme usínat na vavřínech (byť žádné nebyly), 18. července nás čeká miniduatlon (běh-kolo-běh), druhý závod série – takže hurá do tréninku.

Půjdeš do toho s námi? Je tam závod i pro děti. Od malých na odrážedlech po puberťáky. Stačí se jen zaregistrovat, trénovat a nevyměknout :). A jestli tě děsí to slovo závod, tak tím se trápit nemusíš. Věř tomu, že vítězem je každý, kdo závod dokončí.

Běhej lesy Lednice (20. 6. 2020)

Lednický závod byl druhý ze série závodů „Běhej lesy“ a na svých stránkách uvádí, že je nejlehčí.

Je dost možné, že letošní ročník bude označován jako nejbahnitější ze všech :). Jeli jsme zase čtyři: Dan Krejčíř, Peťa Mynařík, jeho sestra Jana a já. Vloni jsme Dan i já jeli na celý víkend s rodinami a závodily také naše děti, ale letos jsem si to vůbec nedokázal představit, byť dětské běhy probíhaly. Trať i zázemí startu a cíle bylo jedno velké bahniště, navíc s omezeními kvůli koronaviru.

Starty hlavního závodu byly po 500 závodnících každou hodinu. Protože Dan a Peťa šli na trasu 22 km a já a Jana na 13 km, startovali jsme v 10 h, kdy byl start obou tras společný. V 10 hodin už nepadaly proudy vody, ale přesto nás déšť provázel celou dobu. Voda shora nevadila tak, jako ta zespod. Nebyla zima a v dešti se běhá dobře, ale bahno na trase bylo nepříjemné, klouzavé a čvachtavé. Závodníci dobíhali doslova od hlavy až k patě od bahna. Každopádně zážitek to byl, trasa byla pěkná a hned tak na ni nezapomeneme. :)

Hned, jak jsme se potkali v prostoru cíle, bylo potřeba udělat vnitřní dezinfekci proti koronaviru a chřipce, což zajistil Peťa Mynařík svojí plucaňkou první pomoci. Pak už jen do suchého, zastávka na dobrý oběd a hurá domů.

Sledujte nás i na sociálních sítích