INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 13. srpna 2022 a svátek má Alena 23°C | Zítra Alan 21°C
CS EN DE

Potravinová sbírka

18. ledna 2021 | Ratiboř

Nadpis článku

pro Potravinovou banku ve Zlínském kraji, z.s. ve dnech 25.–30. ledna 2021 přinesl několik beden s potravinami o celkové hmotnosti 134 kg.

Aktualizace 4. 2. 2021
 
Výtěžek z této potravinové sbírky v Ratiboři byl 134 kg.
Děkujeme moc všem, který se zúčastnili!
 

 
Obec Ratiboř se zapojuje do potravinové sbírky ve spolupráci s obcemi Mikroregionu Střední Vsetínsko s cílem pomoci Potravinové bance ve Zlínském kraji, které v této chvíli chybí zejména konzervy všeho druhu (masové, zeleninové či paštiky), polévky, těstoviny, mouky, oleje, dětské přesnídávky a kaše apod.
 
Sbírka proběhne tak, že v týdnu od 25. do 30. ledna 2021, můžete tyto výše zmíněné potraviny zakoupit a vložit do připravených a označených nádob přímo v prodejnách:
 
  • JEDNOTA Ratiboř
  • Potraviny U Karolů Ratiboř
Co dělají POTRAVINOVÉ BANKY?
Jsou to neziskové organizace, které shromažďují potraviny a distribuují je odběratelským charitativním a dobročinným organizacím. Skrze ně se potraviny dostávají ke koncovým klientům – dětem, seniorům, samoživitelkám, postiženým, lidem bez domova a v nouzi.Potraviny banky získávají od potravinových řetězců, z potravinových sbírek, evropského programu potravinové a materiální pomoci, od pěstitelů, producentů a jednotlivců.
 
Minimálně z 75 % se jedná o potraviny určené k rychlé spotřebě, s uplynulou dobou minimální trvanlivosti, neprodejné potraviny s poškozeným obalem nebo například špatným označením, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně.

Pomoci můžete také finančním darem na transparentní účet 2301557135/2010. Za všechny finanční prostředky budou nakoupeny potraviny pro lidi v nouzi…

Více informací na webu: www.pbzk.cz nebo www.sbirkapotravin.cz
 

Fotogalerie 2 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích