INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Pátek 22. ledna 2021 a svátek má Slavomír 3°C | Zítra Zdeněk 4°C

Sportovní obecní tábory 2020

1. září 2020 | Ratiboř

Nadpis článku

V létě obec Ratiboř uspořádala sportovní tábory pro děti od 3 – 12 let, které proběhly v červenci a v srpnu.

Oba dva letošní turnusy dostaly název Poznáváme krásy ratiboře. V týdnu od 27.–31. července jsme se vydali na Křížový, k pamětnímu kameni obyvatel Vařákových pasek a k památníku Jana Maniše. V druhém turnusu 17.–21. srpna jsme se vydali na jiná místa v Ratiboři. A to na Kosiska a do vojenského muzea Ludvíka Hynka v Borčí. Srpnový tábor byl více deštivý, ale nás to nezaskočilo a jeden den jsme využili ratibořskou tělocvičnu, kde jsme závodili v opičí dráze.

Ratibořskou přírodu jsme si všichni perfektně užili. Kromě poznávání historie obce a nových míst, jsme se vyřádili v lese, kde jsme hledali hřiby, stavěli bunkry a hráli nejrůznější hry. Na všechny výlety nám v kuchyni připravili výborné svačinky a dva dny jsme dokonce obědvali v přírodě.

Poslední táborový den nechyběl skákací hrad, oblíbené malování nejen na obličej a letos nám pan starosta nachystal speciální překvapení v podobě mlhoviště. Za odměnu jsme všichni dostali ledňáček, který nás v horkém pátečním dopoledni krásně schladil.

Bc. Lucie Adámková
Vedoucí tábora

Fotogalerie 65 fotek

+59

Sledujte nás i na sociálních sítích