INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je pátek 1. července 2022 a svátek má Jaroslava 22°C | Zítra Patricie 20°C
CS EN DE

Posilovací ATS stanice

23. června 2020 | Ratiboř

Nadpis článku

V jarních měsících proběhne montáž dvou posilovacích vodovodních ATS stanic pro oblasti nad vysílačem a Hološín.

První stanice, která se bude instalovat pod vysílačem, je již vyrobena u dodavatele. Čeká se na příhodné počasí, aby mohl začít výkop, vybetonování a následné osazení na stávající vodovod. Výroba druhé stanice, která bude fungovat pro Hološín, je také objednána u dodavatele. Vyrobena a nachystána k montáži by měla být začátkem května.

Aktualizace jaro 2020

S příchodem jara pro nás vyrobila brněnská firma DISA dvě ATS stanice na posílení tlaku vody pro majitele chat a domů nad vysílačem a v horní části Hološína. Začátkem dubna obecní zaměstnanci vykopali základy a provedli betonáž v místě pod vysílačem, kde je první stanice zabudována. Samotné osazení a připojení na vodovodní řad proběhlo v polovině měsíce dubna. Výkopové práce v lokalitě Hološín.

Bohužel stále nedošlo k plnému připojení, protože společnost ČEZ do dnešního dne nevyprojektovala a nevybudovala přípojky na elektrickou síť. Pouze výroba obou ATS stanic vyšla celkem na 1 118 645 Kč včetně DPH.

Aktualizace prosinec 2020

Jak jsme vás již informovali, byly na vodovodní řad obce zabudovány dvě nové posilovací ATS stanice. Tyto stanice budou sloužit k navýšení tlaku na chatách u vysílače a v údolí Hološín. Téměř sedm měsíců se čekalo, než společnost ČEZ vyprojektovala a vybudovala přípojky k elektrické síti. Namontování elektroměrů zaměstnanci společnosti provedli 1. 12. 2020 a hned následující den byly firmou DISA (výrobci ATS) obě stanice uvedeny do provozu.

Fotogalerie 21 fotek

+15

Sledujte nás i na sociálních sítích