INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 13. července 2024 a svátek má Markéta 24°C | Zítra Karolína 25°C
CS EN DE

Gulášový král 2015

30. května 2015 | Ratiboř

Nadpis článku

Poslední sobotu v květnu se v 7.00 ráno slavnostně rozhořely kotle a sporáky osmnácti soutěžících, kteří se přihlásili do klání o nejlepší guláš v Ratiboři.

Tento svátek guláše se uskutečnil již po čtrnácté v řadě a vzbudil opět velký zájem návštěvníků. Letošní ročník byl ve znamení rekordní účasti, na jarní pochod se vydalo 515 turistů a celou akci navštívilo přes 2 tisíce lidí. Počasí nám letos dopřálo nádhernou procházku okolím Ratiboře. Pro turisty byly připraveny dvě trasy, první byla přizpůsobena pro kočárky a ta delší vedla na rozhlednu Maruška v Hošťálkové a obcházela Ratiboř z obou stran.

Gulášové klání probíhalo po celé dopoledne v příjemné atmosféře, všichni soutěžící se dobře bavili a spíše než soupeřivost převládala dobrá nálada a radost ze setkání. Ve 12.00 byly všechny guláše dovařeny a do práce se dala degustační komise, která měla velmi těžký úkol, a to zhodnotit všech 18 vzorků a najít mezi nimi ten nejlepší guláš. To vše se podařilo a z hodnocení vzešli vítězové – pánové Radim Jarošek a Lukáš Machálek.

Kompletní výsledky:

1. Šéfkuchař: Jarošek Radim Pomocný kuchař: Machálek Lukáš
2. Šéfkuchař: Vojkůvka Zdeněk Pomocný kuchař: Červený Ondra
3. Šéfkuchař: Chmelík Ladislav Pomocný kuchař: Chmelíková Yvetta
4. Šéfkuchař: Jurčík Karel Pomocný kuchař: Chnátal Vladimír
5. Šéfkuchař: Skaláková Miriam Pomocný kuchař: Skalák Jiří

Cena starostky:

Šéfkuchař: Vrba Milan Pomocný kuchař: Šimeček Jaromír
Šéfkuchař: Kutěj René Pomocný kuchař: Macháček Pavel
Šéfkuchař: Smutná Marie Pomocný kuchař: Smutný Jaromír
Šéfkuchař: Kaňák Karel Pomocný kuchař: Vítek Karel

Po 13.00, kdy byly slavnostně vyhlášeny výsledky a vítězové si přebrali poháry a ceny, se rozběhl odpolední program. Ten zahájili Barmani Zlín svojí show, pak pokračoval pan Regmund, který očaroval publikum práskáním biče. Zlatým hřebem odpoledne bylo vystoupení našeho ratibořského dětského souboru Kosáček s pásmem „Májíček, májíček“. Děti doprovázela cimbálová muzika Slepenica.

Náhle nás zastihla jarní bouřka, která však program nijak nenarušila – díky zastřešení prakticky celého areálu nemuseli lidé před deštěm utíkat. A tak celý program mohl završit Železný Zekon, který svým hodinovým siláckým vystoupením uchvátil všechny návštěvníky. Akce se přehoupla do své druhé části, večerní zábavy, ta pokračovala do pozdních nočních hodin.

Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci celé akce, jak pochodu, tak gulášového krále, na přípravě areálu, organizaci programu, vystoupení a na nedělním úklidu. Jsem také velmi rád, že se do této akce zapojily místní spolky – hasiči a fotbalisté, kterým také patří velký dík.

Martin Žabčík
místostarosta

Fotogalerie 160 fotek

+154

Sledujte nás i na sociálních sítích