INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 8. srpna 2022 a svátek má Soběslav 19°C | Zítra Roman 21°C
CS EN DE

Velikonoční výstava 2016

18. března 2016 | Ratiboř

Nadpis článku

Výstava proběhla 18. března 2016.

Bylo se na co dívat! To je věta, která nás napadá po návštěvě velikonoční výstavy.

Šikovné ručičky všech, kteří se podíleli na této akci, a děti, které pod dohledem našich paní učitelek z mateřské školky, školy, družiny a výtvarného kroužku, opět vytvořily krásnou kulisu v sokolovně, kde se výstava konala. Naše seniorky napekly na ukázku „baránky“, kteří se líbili hlavně našim mlsounům.

A jak to všechno probíhalo? Děti si mohly nabarvit vajíčko tradiční cibulovou technikou, uplést tatar, nazdobit perníček
a zasoutěžit si např. v pískání na píšťalku nebo ve cvrnkání hliněných kuliček. Maminky a babičky se mohly podívat,
jak se drátkuje nebo háčkuje vajíčko a prohlédnout si ukázku paličkování, vytlačování velikonočních motivů do pauzového papíru, škrábání vajíček ad. Paní Esterka měla v košíčku vajíčka ozdobená slámou. Zástupci valašských tradic přijeli a ukázali, jak se vyšívá kroj, děti se zase mohly podívat, jak se pletou košíky.

Bylo nazdobeno 700 perníků, skauti uvařili v cibulových slupkách 73 vajíček, panu Hastíkovi snad nepíská v uších z píšťalek, pan Jelínek si určitě doma masíruje zmožené ruce z pletení tatarů. Paní Dřevojánková napekla výborné řezy, které mizely velkou rychlostí.

Děkujeme za dobrovolné vstupné, které bylo použito na občerstvení všech zúčastněných a na materiál ke tvoření. Těšilo nás, že výstava a připravený program se dětem líbil. Děkujeme za vypůjčení zvířátek – kozlíka, ovečky a beránka, která atmosféru velikonoční výstavy podtrhla.

Ester Miniariková a Michaela Jakubíková

Fotogalerie 96 fotek

+90

Sledujte nás i na sociálních sítích