INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Úterý 11. května 2021 a svátek má Svatava 16°C | Zítra Pankrác 23°C

Obecní tábor 2018 - 2. turnus

23. července 2018 | Ratiboř

Nadpis článku

2. turnus se konal ve dnech od 13.–17. 7. 2018 s názvem “Pohádkový tábor”.

První táborový den jsme se dozvěděli nemilou zprávu. Ztratila se princezna Kačenka a její tatínek král vyhlásil odměnu jejím zachráncům. Naše odvážné děti neváhaly a domluvily se, že ji najdou. Pro snadnější a rychlejší hledání se rozdělily do čtyř týmů. Každý tým si nejprve vymyslel název, vlajku, maskota a pokřik.

První stopa vedla do pohádkového lesa, kde týmy musely splnit několik úkolů. Pohádkové bytosti (Karkulka, Sněhurka, čarodějnice a vodnice) zkoušely jejich odvahu, trpělivost i znalosti o pohádkovém světě.

Ani tentokrát nechyběli naši úžasní dobrovolní hasiči. S nadšením se postarali o program a nechybělo ani osvěžení z vodního děla.

Nejlepší nápad – pouštění lodiček jsme uskutečnili ve středu. Děti si vyrobily vlastní lodičky a fantazii se opět meze nekladly. Která loďka dopluje nejdál, vyhrává. No jo, ale kde je vypustíme? Po několika týdenním suchu byl potok skoro vyschlý. Loďky spíše pluly proti proudu nebo vůbec, takže bylo velmi obtížné určit vítěze. Nakonec jsme se domluvili, že vyhráli všichni!

I tento turnus jsme se vydali do lanového centra v Bílé. Po příjezdu do areálu už na nás čekaly pohádkové bytosti, které připravily nezapomenutelnou výpravu.

Nastal poslední den a princezna stále nikde. Čekal nás poslední úkol vyluštit zaklínadlo k propuštění princezny. Po společném zakřičení zaklínadla se konečně objevila krásná princezna Kačenka. Jako poděkování za záchranu nám rozdala ledňáčky
a předala nám klíče od hradu – skákacího. Oblíbené malování na obličej opět nesmělo chybět.

Chtěla bych poděkovat našim výborným kuchařům Lukášovi a Irence, úžasné paní Musilové, která se po celý tábor starala o pořádek a upekla bezkonkurenční bábovky a hlavně Janči a všem holkám, které se mnou do toho šly.

Bc. Lucie Adámková
táborová vedoucí

Fotogalerie 188 fotek

+182

Sledujte nás i na sociálních sítích