INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 13. srpna 2022 a svátek má Alena 21°C | Zítra Alan 21°C
CS EN DE

Obecní sportovní tábory

16. srpna 2019 | Ratiboř

Nadpis článku

V létě obec Ratiboř uspořádala sportovní tábor pro děti ve věku 3 – 13 let, který se uskutečnil ve dvou turnusech.

I. turnus proběhl ve dnech 22.–26. 7. 2019 s názvem Vesmírný tábor

Děti byly rozděleny do čtyř týmů. Každý z týmů si vymyslel vlastní planetu a obyvatele na ní. Vznikly tak velmi originální názvy, dosud ještě neznámých planet – Planeta Atlatnis, Jesper, Federace jednorožčí aliance a planeta Gürke. Tyto planety dostaly za úkol vytrénovat astronauty a vyslat je do vesmíru splnit důležitou misi. K tréninku jim pomohli i místní dobrovolní hasiči, kteří je kromě hasičského výcviku zchladili stříkačkou. Na výlet jsme jeli do rodinného parku Skalka v Ostravě, tam se malí astronauti vyřádili na trampolínách, skákacích hradech a na dalších atrakcích. Poslední táborový den dostali astronauti, za absolvování vesmírného výcviku pití, ledňáček a lístek do rakety, aby mohli odletět do vesmíru na vesmírnou misi.

II. turnus se konal ve dnech od 12.–16. 8. 2019 a jeho duchem byli Indiáni

Tentokrát se děti rozdělily dle věku a každá věková skupina si vytvořila indiánskou čelenku, vyzdobila svoji část totemu a vymyslela si svůj název. Nejmladší děti si zvolily název Indiánská kuřátka a Roztomilá jehňátka, nejstarší ogaři se nazvali Lišky a nejstarší cérky Odvážné vlčice. Poté se sestavil totem a děti u něj představily svůj pokřik. Jako správní indiáni jsme se vydali po značkách na indiánskou výpravu, první zastávka byla na Kosiskách, kde děti našly několik hřibů a poobědvaly v přírodě. Posilněni řízkem jsme pokračovali ve výpravě do Kateřinic a zpátky do našeho „tábořiště“. I tento turnus se jelo na výlet do rodinného parku Skalka v Ostravě. Poslední táborový den se malí indiáni vyřádili na skákacím hradu, obdržely památeční odznak s jejich jménem a malou odměnu za zvládnutí celého týdne v podobě pití a ledňáčku.

Chtěla bych poděkovat všem holkám a Adamovi, kteří mně pomáhali, našim šikovným dobrovolným hasičům, výborným kuchařům Lukášovi a Irence a úžasné paní Musilové, která se po celý tábor starala o pořádek a upekla bezkonkurenční bábovky.

Bc. Lucie Adámková – táborová vedoucí

Fotogalerie 122 fotek

+116

Sledujte nás i na sociálních sítích