INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je pátek 27. května 2022 a svátek má Valdemar 20°C | Zítra Vilém 14°C
CS EN DE

Pohádková cesta a Soptíkův den

12. června 2018 | Ratiboř

Nadpis článku

Start pohádkové cesty 16. června v Červených v čase 13.30–15 h.

V sobotu 16. června 2018 se konala tradiční Pohádková cesta. Počasí letos přálo, a tak se na trasu vydalo mnoho rodin s dětmi. Začátek byl u rybníka v Červených, kde všechny účastníky čekaly známé Disney postavičky – Mickey Mouse s kamarádkou Minie, kteří je přivítali a otevřeli brány do světa pohádek. Děti pak na trase mohly potkat piráty, oblíbené postavičky z Ledového království, Sněhurku

s trpaslíky, veselé Mimoně, medvíka Pú s kamarády, víly a také Šmouly. Pokud chtěly děti zdárně dojít do cíle, plnily u každého stanoviště úkoly a doplňovaly odpovědi na otázky, týkající se dané pohádky, do připravené doplňovačky. Na konci cesty pak z tajenky zjistily, co je v cíli čeká za odměnu. Cíl byl u hasičského domu, kde byly děti po předložení správně vyplněné tajenky odměněny diplomem a dárkem.

Kromě odměny byl pro děti u hasičského domu připraven Soptíkův den. Obec Ratiboř společně se Sborem dobrovolných hasičů Ratiboř pro všechny připravili odpoledne plné zábavy. Byla připravena ukázka hasičské techniky, děti si mohly vyzkoušet minibagr, zajezdit si na čtyřkolkách nebo si zaskákat v nafukovacím hradě. Hasiči také pro děti nachystali opičí dráhu o sladkou odměnu. Ani odvážní rodiče však nepřišli zkrátka – také pro ně byla připravena náročná opičí dráha, kde byl hlavní výhrou sud piva. Úžasné odpoledne bylo zakončeno pěnovou show, kdy ani jedno dítě nezůstalo suché.

Rády bychom touto cestou chtěly poděkovat ochotným rodičům, paním učitelkám, Sebeobraně, Skautům, dětem ze ZŠ Ratiboř a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě Pohádkové cesty – byli jste skvělí! Velké díky také patří Obci Ratiboř, SDH Ratiboř, Martinu Tlaškovi z TM Stavu a Kubovi Machálkovi, kteří zorganizovali úžasné odpoledne u hasičského domu. Na celou akci vyšlo krásné počasí a nejen děti, ale i rodiče si to moc užili.

Za Klub rodičů MŠ a ZŠ
Eva Buriánková, Iva Švédová Janíčková, Lucie Žabčíková

Fotogalerie 20 fotek

+14

Sledujte nás i na sociálních sítích