INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Neděle 20. září 2020 a svátek má Oleg 19°C | Zítra Matouš 22°C

Rekonstrukce hlavní cesty – aktuální info

16. července 2019 | Ratiboř

Nadpis článku

Vedení obce neustále upozorňuje na špatně provedenou pokládku asfaltu v dolní části obce od OÚ k pile.

Ředitelství silnic Zlínského kraje připravuje kolaudaci celé stavby. V průběhu jarních měsíců proběhlo měření rovinatosti a bylo nám ze strany ŘSZK oznámeno, že rovinatost je v normě, jen v místech překopů dojde k úpravě doplněním speciální vyrovnávací směsi. S tímto postupem nesouhlasíme a to jsme také oznámili ředitelství. Taková oprava kazí vzhled po vjezdu do vesnice a navíc nemá absolutně žádný význam.

Reakce stavebního dozoru za ŘSZK byla však taková, že silnice není v našem majetku, že nemáme právo do této záležitosti mluvit a že budeme potřebovat opravit propustek pod Dubím, takže vlastně máme mlčet a být rádi, že se tu něco děje.

Z tohoto přístupu mám čím dál větší pocit, že silnice je jen pro auta a vše kolem ní, domky, firmy, lidé, obec nikoho nezajímají. Také mně bylo naznačeno, že jsem „hrozný“ starosta, protože kopu jen za lidi z Ratiboře a nevycházím ředitelství vstříc. Nevím, proč bychom měli vycházet vstříc, když jsme pomohli v průběhu stavebního řízení uzavřít všechny smlouvy o právu provést stavbu, řešili jsme přechody, kterých nám spoustu neprošlo, napojení místních komunikací. Zkrátka byli jsme vstřícní. Jenomže, když vidím nynější přístup, mohu jenom nesouhlasit. Vždy by mělo jít vše po vzájemné domluvě, ale to se ze strany ředitelství momentálně neděje. Budeme stále pokračovat v námitkách proti provedení dolní části obce, upozorníme náměstka hejtmana pro dopravu a ředitele ŘSZK. Nezalekneme se výhružky, že pokud budeme protestovat, tak se u nás nic nebude opravovat. V minulosti jsme řešili špatné provedení místní komunikace v majetku obce. Tehdy stavební firma celou komunikaci přebalila do nového asfaltu a reputaci si napravila. To stejné bych očekával i v případě silnice!

Martin Žabčík
starosta

Fotogalerie 1 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích