INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je neděle 26. června 2022 a svátek má Adriana 27°C | Zítra Ladislav 29°C
CS EN DE

Pohádková cesta, Soptíkův den a večerní zábava

12. června 2019 | Ratiboř

Nadpis článku

V sobotu 15. 6. 2019 se konala tradiční Pohádková cesta, Soptíkův den a večerní zábava

V sobotu 15. 6. 2019 se konala tradiční Pohádková cesta. Bylo krásné teplé počasí a ke startu, který byl u rybníka v Červených, došlo mnoho rodin s dětmi. Letošní Pohádková cesta se nesla v duchu pohádek se zvířátky. Na startu děti přivítali včelka Mája s Vilíkem a zvali všechny do pohádkového lesa, kde na ně čekali Ferda mravenec s Beruškou, Tři malá prasátka, Čáp s liškou, Koza s kůzlaty a vlkem, Ježek se zajícem, Pejsek s kočičkou a Žabky. Děti cestou plnily úkoly. Kdo chtěl v cíli dostat kromě diplomu také odměnu, potřeboval správně odpovědět do připravené doplňovačky  na otázky týkající se dané pohádky. V tajence na konci pohádkové cesty všechny děti zjistily, že „V životě je důležité, mít dobré kamarády.“

Pohádková cesta byla tradičně zakončena u hasičského domu, kde byl pro děti připraven Soptíkův den. Obec Ratiboř společně se Sborem dobrovolných hasičů Ratiboř pro všechny připravily úžasné odpoledne plné zábavy. Nejen děti si mohly prohlédnou hasičskou techniku ratibořských a jablůneckých hasičů, zajezdit na čtyřkolkách, vyzkoušet bagrování minibagrem nebo zaskákat v nafukovacím hradu. Naši hasiči nezklamali a opět pro děti nachystali oblíbenou opičí dráhu o sladkou odměnu. Pro odvážné rodiče pak byla připravena náročná opičí dráha, kde hlavní výhrou byl sud piva. Krásné odpoledne bylo zakončeno pěnovou, a nakonec i vodní show. Ani jedno dítě nezůstalo suché, ale v takovém horkém dnu to nikomu nevadilo.

Rády bychom touto cestou poděkovaly ochotným rodičům, paním učitelkám, dětem ze ZŠ Ratiboř a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě Pohádkové cesty – byli jste skvělí! Velké díky také patří Obci Ratiboř, SDH Ratiboř, Martinu Tlaškovi z TM Stavu, kteří zorganizovali úžasné odpoledne u hasičského domu. Na celou akci vyšlo krásné počasí a nejen děti, ale i rodiče si to moc užili.

Za Klub rodičů MŠ a ZŠ
Eva Buriánková, Iva Švédová Janíčková

Fotogalerie 137 fotek

+131

Sledujte nás i na sociálních sítích