INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 1. června 2023 a svátek má Laura 22°C | Zítra Jarmila 20°C
CS EN DE

Gulášový král 2019

25. května 2019 | Ratiboř

Nadpis článku

V sobotu 25. 5. 2019 proběhl v areálu za hasičským domem tradiční XVIII. ročník festivalu O gulášového krále.

Do soutěže se přihlásilo 17 soutěžících. V 7.00 hodin ráno byly pod kotly slavnostně zapáleny ohně. Ve 12.30 hodin starosta vaření ukončil a od každého soutěžícího organizátoři odebrali vzorky gulášů. Porota měla rozhodování složité, neboť se všichni soutěžící snažili o uvaření co nejchutnějšího guláše. Králem gulášového klání se stal Jiří Čala a Kamil Skýpala. Na druhém místě skončili domácí Andrea Žambochová a Martin Rožnovják. Bronzové vařečky za třetí místo obdrželi manželé Fojtů.

Již tradičně se v den gulášového klání konal jarní výšlap. Účastníci měli možnost rozhodnout se, zda se vydají na kratší (8 km) či delší a náročnější trasu (20 km).  

I v letošním roce měli návštěvníci této akce možnost užít si bohatý program krásného slunečného dne. O zábavu a doprovodný program se postarali tito účinkující: dechová hudba Ořechovjané, Barmanská show, skupina Dareband, soubor Kosáček, Radka Mrlinová, Minikosovci a na večerní zábavě zahrála rocková kapela Kosovci. Po celé odpoledne akci zhlédlo cca 1 500 návštěvníků a na večerní zábavě se pobavilo 470 platících občanů.

Závěrem bychom rádi poděkovali obecním zaměstnancům, zástupcům spolků a všem aktivistům, kteří se podíleli na hladkém průběhu této akce.

Doufáme, že se všem program líbil, a věříme, že se příští rok sejdeme opět za hasičským domem na 19. ročníku soutěže.

Michal Mrlina
místostarosta

Plakát Gulášový král 2019

Fotogalerie 129 fotek

+123

Sledujte nás i na sociálních sítích