INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Pondělí 6. prosince 2021 a svátek má Mikuláš -0°C | Zítra Benjamin -2°C

Lavičky a ohniště Na Kosiskách

31. srpna 2021 | Lavičková gerila

Nadpis článku

Systém laviček okolo Ratiboře se stal vítanou aktivitou nejen Ratibořanů. Jedním z nejnavštěvovanějších a nejvyužívanějších míst je ohništěm s lavičkami Na Kosiskách.

Při budování tohoto místa jsme předpokládali, že jeho fyzický stav a čistota přiměje uživatele, aby jej, po svém použití, zanechali ve stavu, ve kterém je nalezli. Většina to tak dělá.
 
Minulý týden to ale bylo jinak. Jedna parta, která opékala v sobotu 21. 8., sice po sobě prostor uklidila, ale černý pytel s odpadky zanechala na místě. To Ti, kteří přišli po nich v úterý a zůstali až do středy rána, po sobě zanechali nehorázný binec – viz fotky. Rozházené, a hlavně rozbité skleněné láhve, zdemolované ohniště plné střepů, zem posetá zbytky po nafukovacích balóncích a papírových girlandách, nespočet prázdných PET lahví a vršků od piva. Navíc, jak se později ukázalo, v ohništi doutnající metrové poleno ukradené, jako jedno z mnoha, z hraně ve dvoře nedaleké chalupy Dančáků. Podle svědků se jednalo o mládež školou povinnou, která snad slavila narozky a nebo konec prázdnin. Úklid mi trval hodinu a půl.
 
Přivítal bych, kdyby kdokoli ze slavících, pokud si tohle přečte, se přišel omluvit, poděkovat za úklid a domluvit se na náhradě dřevska ukradeného Dančákům.
 
Jan Janíček, patron laviček Na Kosiskách.

Fotogalerie 3 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích