INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Pondělí 6. prosince 2021 a svátek má Mikuláš -0°C | Zítra Benjamin -2°C

Z činnosti hasičů v obci

11. března 2019 | Hasiči

Nadpis článku

Konec roku.

Konec roku naši chlapi zakončili náročným tréninkem. Oblékli zásahovky, nasadili dýchače a dali si na hasičárně do těla. Opět předvedli skvělou spolupráci a bezproblémové zvládnutí všech připravených překážek, čímž ještě více přesvědčili o připravenosti k zásahu.

Jako každý rok jsme započali výroční valnou hromadou. Konala se 12. ledna 2019 pod vedením starostky SDH Miroslavy Slováčkové. Sešlo se 31 členů SDH Ratiboř. Mezi hosty jsme přivítali zástupce za OSH Petra Vraje, za obecní úřad starostu Martina Žabčíka, místostarostu Michala Mrlinu a Bc. Jiřinu Sklenskou.

Při příchodu prvních mrazíků jsme se chopili díla a připravili u hasičské zbrojnice ledové hřiště.

V únoru nás čekala výroční valná hromada okrsku, která se letos konala u nás a sešlo se na ní celkem 27 členů.

Dne 24. února 2019 měl narozeniny Josef Juráň. Krásné 80. jubileum jsme s ním oslavili dne 21. února 2019 v restauraci Ponorka.

Do konce února byla potřeba využít peníze, které jsme vyhráli v Anketě dobrovolní hasiči roku. Za tyto prostředky byly pořízeny vycházkové uniformy s doplňky, vybavení pro soutěžní tým a výrobník mlhy, který využijeme například jako imitaci zakouřeného prostoru při trénování s dýchací technikou.

Na začátku března se Vojta Válek zúčastnil soutěže Železný hasič ve Velkých Karlovicích. Vybojoval opět neuvěřitelné první místo v kategorii junioři.

V letošním roce budeme opět pořádat společenské akce, na které Vás srdečně zveme:

  • 3. května 2019 – Vatry
  • 15. června 2019 – Soptíkův den
  • 3. srpna 2019 – 130. výročí založení sboru

Tereza Staňková
jednatelka SDH Ratiboř

Fotogalerie 8 fotek

+2

Sledujte nás i na sociálních sítích