INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Neděle 28. listopadu 2021 a svátek má René 3°C | Zítra Zina -2°C

Přátelské utkání: Ratiboř – Jablůnka 2 : 4

3. července 2020 | Fotbalisti

Nadpis článku

Při sobotním přátelském utkání jsme se připojili k charitativní pomoci Radkovi Nohavicovi

Aktualizace 7. 7. 2020

Diváci viděli bojovné utkání dobré úrovně, které se muselo líbit. Hned v úvodu zápasu se dostali do vedení hosté a svůj náskok navyšovali až na 1 : 4. Těsně před koncem utkání snížil na konečných 2 : 4 Daněk.

V rámci programu utkání se prodávala slosovatelná tombola na podporu nemocnému rozhodčímu Radku Nohavicovi. V tombole bylo od diváků vybráno 6 720 Kč, tato suma byla přidána k částce 3 250 Kč, kterou mezi sebou vybrali hráči a funkcionáři klubu. Na transparentní účet, který byl vytvořen na podporu nemocného rozhodčího, bylo tedy zasláno 9 970 Kč.

Toto je transparentní účet charitativní pomoci nemocnému fotbalovému rozhodčímu Radku Nohavicovi. 

Děkujeme všem, kteří Radkovi přispěli – velice si vaší podpory vážíme. Závěrem bychom chtěli poděkovat společnosti Avenzi, Pizzerii u Ogarů a Obecnímu úřadu v Ratiboři za dary do tomboly.

Oddíl kopané


V sobotu 4. 7. 2020 od 14.30 proběhne na fotbalovém hřišti v Ratiboři přípravné utkání ve fotbale mezi týmy Ratiboře a Jablůnky.

Během utkání se budou prodávat slosovatelné vstupenky. Cena vstupného bude DOBROVOLNÁ a celý výtěžek bude přidán k částce 3 250 Kč, který vybrali hráči a funkcionáři našeho oddílu, a zaslán na transparentní účet https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2501817122 na charitativní pomoc fotbalovému rozhodčímu Radku Nohavicovi – viz. níže přiložený dopis od iniciátora celé akce Dominika Kovařčíka.

Oddík kopané

Charitativní pomoc Radkovi Nohavicovi

OFS Vsetín společně s iniciátorem celé akce Dominikem Kovařčíkem se rozhodli pomoci rozhodčímu p. Radkovi Nohavicovi.

Radek trpí amyotrofickou laterální sklerózou. ALS je fatální nemoc, která způsobuje degeneraci buněk centrální nervové soustavy. Mozek tedy nedokáže ovládat většinu svalů a postupem času člověka zcela paralyzuje. Ze známých osobností jí trpěli třeba britský vědec Stephen Hawking (†76), český politik Stanislav Gross (†45) nebo také fotbalový reprezentant Marián Čišovský (40). Radek se za svůj krátký fotbalový život propracoval svou vůlí a umem v roli rozhodčího až do krajského přeboru. Cestu dál v jeho rozhodcovské kariéře mu překazila zákeřná nemoc. Jeho kolegové se již snažili získat finanční prostředky ve známé televizní soutěži „Co na to Češi“, ale neúspěšně.

Chtěli bychom Vás tímto oslovit, poprosit, požádat, abyste nám pomohli v této sbírce. I malá pomoc je pomoc a ukážeme tím, že nám nezáleží jen na sobě, či výkonech na fotbalových hřištích a podpoříme Radka, aby si užil možná 30 let, možná 5 let, ale také možná poslední měsíce života.

Zřídili jsme tento transparentní účet a věříme, že vybereme společnými silami co nejvyšší částku, která by aspoň trochu zpříjemnila Radkovi život.

Všem, kteří přispějí mockrát děkujeme.
VV OFS Vsetín a Dominik Kovařčík

Sledujte nás i na sociálních sítích