INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je pátek 27. května 2022 a svátek má Valdemar 20°C | Zítra Vilém 14°C
CS EN DE

Ocenění Vesnice roku a koncert Zvonků v Senátu ČR

12. prosince 2018 | Ratiboř

Nadpis článku

Již potřetí v řadě jsme naši obec přihlásili do soutěže Vesnice roku 2018.

Na začátku se do soutěžního klání nikomu moc nechtělo, ale následně převládlo soutěžní nadšení a pustili jsme se do příprav na návštěvu hodnoticí komise. Ta dorazila 22. června v 10.00 a za dvě hodiny jsme museli předvést celý náš naplánovaný program.

Přivítání proběhlo u mateřské školky. Poté následovala její prohlídka, kde jsme se mohli pochlubit kompletní rekonstrukcí budovy i zahrady.

Po prohlídce MŠ čekaly komisi u parkoviště na louce děti z Kosáčku, zatančily, zazpívaly a umělecká vedoucí Barbora Mrlinová popovídala o činnosti celého souboru. Následovala návštěva u pana Tomance, který předvedl výrobu špejlí. Před domkem Tomanců už komisi čekala hasičská dodávka, se kterou jsme její členy dovezli na Farmu ZD Ratiboř, kde pan předseda Adámek popsal její hospodaření, realizované projekty a úspěchy v hospodaření.

Následovala prohlídka základní školy a prezentace projektu Zahrady v přírodním stylu. Po rozloučení s paní ředitelkou jsme s komisí zavítali do evangelického kostela, kde proběhlo kratičké vystoupení Zvonků Dobré zprávy – nejmladší skupiny a prezentace Sboru ČCE v Ratiboři.

Po tomto vystoupení už nás očekávaly naše spolky na zahradě fary. Komise ochutnala guláš od gulášového krále pana Vrby, podlesníky od Ester Miniarikové a Marcely Machalové a pak už následovaly jednotlivé prezentace všech ratibořských spolků. Ještě jsme absolvovali krátkou návštěvu knihovny a prohlídku rekonstrukce hřbitova.

Celou prezentaci jsme zakončili opět na farské zahradě, kde Kosáčci zazpívali se všemi návštěvníky píseň My sme Valaši, a tím jsme se s komisí rozloučili.

Celé dvě hodiny probíhaly v přátelské atmosféře, spolky si daly práci se svými prezentacemi a děti si daly záležet na vystoupeních.

O to více nás potěšilo v pondělí 25. června 2018 vyhlášení výsledků na krajském úřadě. Obec Ratiboř byla oceněna Bílou stuhou
– toto ocenění prokazuje zapojení dětí a mládeže do života obce a koncepční podporu jejího zájmu o venkovskou pospolitost. Oceňovány jsou aktivity výchovy mladé generace místními spolky, práce s dětmi v knihovně, vytváření podmínek pro trávení volného času. Významným přínosem jsou úspěchy mladých lidí

a jejich trvalý zájem o život a rozvoj obce, mezigenerační setkání, mimoškolní činnost dětí a dobré příklady trvalé práce s dětmi a mládeží v místě.

Následně jsme s paní starostkou s hrdostí přebrali v Dolním Němčí – vítěz letošního krajského kola, Bílou stuhu z rukou pana hejtmana, zástupců ministerstva pro místní rozvoj a Spolku pro obnovu venkova. K tomuto ocenění náleží i finanční odměna ve výši 200 000 Kč od Zlínského kraje a 600 000 Kč od Ministerstva pro místní rozvoj.

Děkuji Vám všem, kteří jste s přípravou i průběhem prezentace pomáhali, a bylo mi velkou ctí reprezentovat obec Ratiboř.

Fotogalerie 11 fotek

+5

Sledujte nás i na sociálních sítích