INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 13. srpna 2022 a svátek má Alena 23°C | Zítra Alan 21°C
CS EN DE

Distribuce dezinfekce a roušek

19. března 2020 | Ratiboř

Nadpis článku

Obec Ratiboř rozvezla dezinfekci a roušky do domácností.

Ve čtvrtek 19. 3. 2020 večer začala distribuce DEZINFEKCE o objemu 1l do všech domácností ve vesnici, kterou připravili ratibořští hasiči, společně s hasiči okolních obcí. Cena dezinfekce je 100 kč. Připravte si prosím přesnou hotovost, která bude předána bezkontaktně.

Společně s dezinfekcí dostanete také ratibořskou LÁTKOVOU ROUŠKU, kterou pro vás vyrobili naši šikovní dobrovolníci. Moc jim děkujeme!

NÁVOD na použití dezinfekce

Vtírejte 3–5 ml dezinfekce do suché pokožky rukou až do úplného zaschnutí. Aplikujte dezinfekci na dlaň, vtírejte pečlivě do dlaní, roztírejte také z vnější strany rukou a na závěr vetřete pečlivě mezi prsty.

 

– Doporučujeme přelít dezinfekci do dávkovače či rozprašovače.
– Aplikujte maximálně 10× denně.
– Dezinfekce je nevhodná pro děti do 3 let!
– Nepoužívat na poraněnou kůži, nebo při výskytu kožního nemocnění.

Společně s dezinfekcí dostanete také ratibořskou LÁTKOVOU ROUŠKU, kterou pro vás vyrobili naši šikovní dobrovolníci. Moc jim děkujeme!

NÁVOD na správné používání látkových roušek

Před manipulací s rouškou je vhodné mít vždy vydezinfikované ruce a snažit se dotýkat pouze okrajů roušky, nesahat na střed a přední části roušky.

 

PÉČE O ROUŠKU – sterilizování vyvařením

  1. Nejjednodušším způsobem, jak roušku sterilizovat, je vyvaření. Nechte vodu s rouškou projít minimálně 5 minut varem a usušte. Roušku lze samozřejmě i prát odděleně v pračce minimálně však na 60 °C.
  2. Suchou roušku je zapotřebí ještě vyžehlit, ideálně párou. Pokud nemáte parní žehličku, pak alespoň na nejvyšší stupeň po dobu 5 minut.
  3. Každá rouška by měla být samostatně uložená v uzavíratelném obalu.

Ke každé roušce dostanete vyměnitelné filtry (10ks), které lze také vyvařit a poté vyžehlit spolu s rouškou. I filtr lze používat také opakovaně. Filtr lze umístit do kapsičky v roušce, našít na roušku nebo vložit do roušky.

UPOZORNĚNÍ – Tento proces je zapotřebí opakovat opravdu každý den, například každý večer vyprat a ráno vyžehlit.

Fotogalerie 2 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích