INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Středa 26. ledna 2022 a svátek má Zora 0°C | Zítra Ingrid 1°C

Obecní tábor 2018 - 1. turnus

16. července 2018 | Ratiboř

Nadpis článku

1. turnus proběhl ve dnech 9.–13. 7. 2018 a nesl se v duchu “Pirátů”.

Jen ti nejstatečnější piráti se s námi nalodili na palubu a podnikli cestu za pokladem. Námořníci byli rozděleni do čtyř posádek, které si vymyslely vlastní vlajku, název a pokřik. Fantazii se meze nekladou, a proto vznikly 4 originální pirátské posádky.

Hlavní náplní pirátů bylo hledání ztracených pokladů, proto když jsme se dozvěděli, že se v blízkosti ukrývá ztracený, bájný pirátský poklad a každá posádka se ho vydala hledat. Nástrahy a složité úkoly piráty posouvaly blíž a blíž k pokladu. Posledním úkolem bylo přečíst tajemné zaříkadlo, které skrývala tajenka v mapě. Záře zlata a stříbra z pokladu byla viditelná nad celým Ratibořem. Každý pirát si odnesl kousek kořisti domů.

Další den nás navštívil četař Lukáš Přaslica, který našim nebojácným pirátům připravil kurz přežití. Děti měly možnost se ptát na vše, co je zajímá, a voják Lukáš ochotně odpovídal. Teorie se musí vyzkoušet v praxi, a proto, i když počasí nepřálo, vyrazili jsme se podívat do lesa a všichni si vyzkoušeli, jak se pohodlně leží v hamace (houpací síti).

O středeční program se postarali dobrovolní hasiči. Svezli děti hasičskými auty, ukázali jim hasičské vybavení a nechali je stříkat z požární hadice. Na závěr nám přichystali pěkné povídání o své práci a odpověděli nám na nejrůznější dotazy.

Nejvíce očekávaný den nadešel. Čtvrteční ráno jsme se nalodili a vyrazili na pirátskou plavbu do Bílé v Beskydech. Po příjezdu do areálu už na nás čekali piráti a pirátky, kteří připravili nezapomenutelnou výpravu po všech atrakcích. Domů jsme dorazili unavení, ale nadšení. A hlavně rádi, že nikdo nechybí ani nepřebývá.

Závěrečný den byl v duchu slavení, i když nám bylo líto, že tato super týdenní plavba už končí. Společně jsme se rozloučili pěkně po pirátsku – pořádným řevem. Piráti řádili na skákacím hradě a malování nejen na obličej děti velmi nadchlo. Nejeden rodič se divil, koho si to odvádí domů.

Bc. Lucie Adámková
táborová vedoucí

Fotogalerie 149 fotek

+143

Sledujte nás i na sociálních sítích