INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je Středa 3. března 2021 a svátek má Kamil -1°C | Zítra Stela 11°C

Místní skupina Českého červeného kříže

18. prosince 2019 | Červený kříž

Nadpis článku

První rok na dědině

Začátkem roku jsme zažádali o založení místní skupiny Českého červeného kříže v Ratiboři a naše žádost nám byla schválena. Tato organizace působila v naší obci již dříve a my ji teď opět přivádíme k životu.

Naše činnost se zabývá především šířením osvěty první pomoci a také prezentováním Českého červeného kříže, ale snažíme se působit i jinak a jinde. Naši současnou místní skupinu tvoří celkem 6 členek, z toho 3 zdravotnice mají rekvalifikační kurz Zdravotníka zotavovacích akcí. V letošním roce jsme zdravotnicky dozorovali 4 kulturní akce pořádané obcí, kde jsme ošetřili 5 pacientů. Jsme rádi, že všichni naši pacienti ve zdraví přežili! Také jsme šířili osvětu první pomoci se skauty a bojovým oddílem jiu-jitsu. Velký úspěch měl i letní kroužek Mladého zdravotníka, který chceme spustit i v roce 2020.

Při hodovém jarmarku proběhl nábor do registru dárců kostní dřeně, kde se nám podařilo zapsat 6 nových dárců, kterým ještě jednou moc děkujeme! A naše plány do nového roku? To je velmi jednoduché... V naší činnosti budeme pokračovat! Momentálně pracujeme na hledání informací o našich bývalých členech Červeného kříže v Ratiboři a rádi bychom uspořádali společné odpoledne nad šálkem kávy a hromadou vzpomínek. Pro naše nastávající mladé zdravotníky uspořádáme sbírku obvazového materiálu, který spoluobčané již nevyužijí a který naopak využijeme my, při výuce první pomoci. Osvětu bychom rádi rozšířili i do mateřské školky a základní školy. Také máme v plánu udělat „Krvebraní“, kdy půjdeme společně darovat krev. V každém případě budeme přijímat nové členy, kteří mají chuť a energii s námi sdílet naše nadšení!

Fotogalerie 1 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích