INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz
Dnes je 22. července 2024 a svátek má Magdaléna 22°C | Zítra Libor 25°C
CS EN DE

Obecní zabijačka 2023

Datum: 4. března 2023

Nadpis článku

Sobota 4. března 2023, prodej od 11 h do vyprodání zásob u Hasičárny…

První sobotu v březnu se konala obecní zabijačka. Na její přípravě se v průběhu celého týdne podílelo mnoho dobrovolníků z řad pracovníků obecního úřadu, hasičů a členů souboru Kosiska. Všichni tvrdě pracovali a snažili se připravit spoustu zabijačkových specialit na sobotu, kdy si mohl každý nakoupit dle svého gusta, pochutnat si na pečínce, jelítku či jitrničce se zelím či zabijačkové polévce a vše zajíst a zapít výbornými čerstvě smaženými koblížky a dobrou kávou za doprovodu cimbálové muziky.

Ač je vše v průběhu soboty velmi rychle snědeno a prodáno, jedná se organizačně o jednu z nejnáročnějších akcí v roce. A já chci tímto poděkovat jmenovitě místostarostovi Michalovi Mrlinovi a Jakubovi Machálkovi za celý týden, který společně se mnou strávili na hasičské zbrojnici, kde každý den od rána od šesti hodin až do večera postupně připravovali a vyráběli zabijačkové speciality. Velké poděkování patří také hasičům, obecním zaměstnancům a členům souboru Kosiska, kteří se střídali v pomoci v průběhu týdne a vše završili i se zastupiteli v sobotu dopoledne. Díky aktivní práci a ochotě dobrovolníků si můžeme vychutnávat takovéto úspěšné obecní akce. Velmi si toho vážíme.

Martin Žabčík / starosta


Pozvánka

Dobrovolní hasiči a Kosáci, ve spolupráci s Obcí Ratiboř, zvou všechny v sobotu 4. března 2023 k Hasičárně (Svazarmu), kde se bude konat Obecní zabijačka. Těšit se můžete na:

  • Pečínka / jitrnice / jelítko se zelím, tlačenka, prdelačka, domácí sádlo, zabijačková paštika
  • Teplý ovar, křen, hořčice, chleba
  • Studený talíř – jitrnice, tlačenka, ovar, škvarky

Prodej od 11 h do vyprodání zásob, k poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika.
Těšíme se na Vás!

Plakát Obecní zabijačka 2023

Fotogalerie 16 fotek

+10

Sledujte nás i na sociálních sítích