INFO: +420 571 442 090 | obec@ratibor.cz

30. června 2017 | Sebeobrana Jiu Jitsu

Sebeobrana Jiu Jitsu

Nadpis článku

Sezóna pokračuje úspěšně.

Dne 25. 3. 2017 jsme se podruhé zúčastnili Mistrovství Moravy a Slezska v jiu jitsu randori − Mistrovství v řízené sebeobraně. Konalo se v Krnově ve sportovní hale na dvou tatami, kde bojovalo 56 závodníků ze 6 škol: Školy jiu jitsu a karate Krnov, Bruntál, Jeseník, Opava, Hradec nad Moravicí a Ratiboř. Závodníci všech věkových skupin předváděli techniky plné síly, razance, přesných úderů a kopů, a to od těch nejmenších, až po ty nejstarší a technicky nejvyspělejší závodníky. Naše škola byla zastoupena 8 závodníky. V mladších žácích se podařilo Saši Jakubíkové vybojovat 1. místo. Úspěšní byli další členové naší výpravy, Jan Novosád 1. místo v kategorii muži do 38 let žáci, Petr Zubíček 2. místo v kategorii senioři žáci, Karel David 3. místo v kategorii senioři žáci, Marcel Regmund 3. místo kategorie muži mistrovská třída. I když se ostatním členům našeho družstva (Petr Zubíček ml., Jakub Kaňák, Lukáš Tatýrek) nepodařilo dostat na přední příčky, bojovali i tak s plným nasazením a předvedli to nejlepší ze svého umění. Po ukončení jsme si odnesli několik pochval a pár dobrých rad do příštích závodů od hlavního rozhodčího závodu.

O víkendu 12.−14. 5. 2017 jsme uspořádali víkendové cvičení se členy sebeobrany Rýmařov. Cvičilo se v prostorách budovy Svazarmu. Cvičení probíhalo v přátelské atmosféře a bylo naplněno novými poznatky s předáváním si zkušeností v obraně. Na nedělní cvičení přijeli i žáci karate ze Vsetína pod vedením Petra Vágnera, držitele mistrovského stupně 2. dan v tradičním karate. Nedělní trénink byl tak rozdělen na dvě půlky. V první části se cvičily techniky jiu jitsu a druhá část byla věnována technikám karate a seznámením se s jeho principy.

Dne 4. 6. 2017 jsme podnikli oddílovou projížďku na kole, trasa vedla z Ratiboře na Troják, rozhlednu Marušku a Prženské paseky.