BENEFIČNÍ KONCERT a DRAŽBA pro Kubíčka Stříteského

//BENEFIČNÍ KONCERT a DRAŽBA pro Kubíčka Stříteského

BENEFIČNÍ KONCERT a DRAŽBA pro Kubíčka Stříteského

Obecní úřad Ratiboř ve spolupráci s Mateřskou školou Ratiboř, Základní školou Ratiboř, ZUŠ Morava
a Klubem rodičů pořádá BENEFIČNÍ KONCERT a DRAŽBU pro Kubíčka Stříteského

2. 6. 2016 od 16 h v zahradě staré fary (v případě špatného počasí bude program přesunut do sokolovny)

  • od 16 h koncert a vystoupení dětí z MŠ, ZŠ a ZUŠ Morava
  • od 17 h dražba věcí věnovaných místními podnikateli vedená Jankem Jaňýčkem pod heslem „Dražiť može každý, gdo na to má aj chce“

Prodej domácích zákusků od babiček malého Kubíčka.

DOBROVOLNÉ VSTUPNÉ

Peníze z prodeje zákusků a z dražby budou použity na zařízení pokojíčku pro malého Kubíčka, který musí být antialergenní.

Jmenuji se Kubíček Stříteský, budu mít 4 roky a do Velikonoc jsem byl spokojený doma v Ratiboři s maminkou, tatínkem a malým bráškou. Po běžné nemoci jsem začal být bledý, bolely mě nožičky a začaly se mi tvořit modřiny víc a víc a byly až černé. Vše se seběhlo rychle, když se mi vyskytly na nohách petechie – malé červené tečky, které se rozšiřovaly, tak mě paní doktorka poslala do nemocnice a odtud jsem jel rovnou do olomoucké nemocnice, kde mi diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukémii. Čeká mě dlouhá léčba, ale všichni věří, že boj s rakovinou vyhraju. Ležím v nemocnici s maminkou, zatímco se taťka stará o ročního brášku a než se budu moci vrátit domů, musí opravit domeček a udělat centrální topení, protože nesmím mít doma vlhko a nesmím chytit žádný zlý bacil.

Malý Kubíček je jedno z těch dětí, které ještě ani pořádně neví, co to život je a už o něj musí bojovat proti tak závažnému onemocnění jakým je rakovina. Někdy stačí okamžik a náš život dostane takový směr, jaký bychom nikdy nečekali a ač bychom všechno raději zvládli sami, jsme vděční za podporu lidí okolo nás. Proto vás prosíme o účast na koncertu, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na vybavení pokojíčku pro malého Kubíčka, které musí splňovat hygienické podmínky odpovídající tomuto onemocnění.

Rodina malého Kubíčka nebydlí v naší obci dlouho a jako většina mladých rodin v dnešní době začíná teprve budovat své materiální zázemí. Ač měli požádáno o kotlíkovou dotaci, nebyla jim přiznána, a opravy, které mohly trvat roky, musí být v současné situaci hotové, než se malý pacient vrátí domů. Zkusme tedy pomoci někomu, koho denně potkáváme a není pro nás jen anonymní tváří či neznámým jménem na složence s žádostí o pomoc, kterou vytáhneme z poštovní schránky. Nemusí to být jen materiální pomoc i vlídné slovo a pozdrav s úsměvem jsou stokrát víc než lhostejnost.

Děkujeme moc za příspěvky v jakékoli výši na Konto Kubíček:
232788589/0300 – do poznámky můžete napsat: Kubíček

Kubicek_Page_1

Kubicek_2

By | 2017-05-18T20:50:57+00:00 Květen 30th, 2016|Aktuálně|0 komentářů

About the Author: